Reklam
Ali Haydar ÇETİNTÜRK

Ali Haydar ÇETİNTÜRK


TÜRKLER VE RUSLAR (4)

21 Şubat 2016 - 23:01

HATİME
Ezcümle; Ne batı ve Abd, nede Rusya asla Türkiyenin dostu değildir. Bizi biz yapan en büyük özelliğimiz; Din, Vatan, Namus ve Bayrak dır.
Bu millet bayrağı için ölmeyi göze alan, vatan ve namusu için hayatından vazgeçebilen bir millet dir. Fakat bunu, bayrağını kendisine don yapanların anlaması gerçekten zordur. Namusu ile bir şişe vodka arasında tereddüd eden Rusların anlaması ise mümkün değildir.
Bu toprakları kendisine vatan yapmış bu millet bedeller ödeyerek bu zamana kadar gelebilmiştir.
Şöyleki, bu bedellerin bir kısmı Çanakkalede, bir kısmıda Sarıkamışta ödenmiştir.
Dünyayı babasının mülkü zannedenler, Kıbrısta Türk bayrağını indirmek için ağızındaki sigarasıyla şahin gibi gönder'e tırmanırken ensesinden vurularak karga gibi yere süzülen rum gencini unutmasınlar.
Bizde bayrak namustur. Bu millet bayrağı için ölür ve öldürür. Bir Rus atasözünde geçtiği gibi            "  Гусь свинье не товарищ. Kuğudan domuza arkadaş olmaz."       Doğru, vatanı ve namusu için kuğu gibi ölüme süzülen, bayrağı ve dini için hasmını domuz gibi öldüren bu milleti hiç kimse başka bir milletle mukayese etmesin
Bir Türk atasözündede ecdadımız derki; "hınzırdan post, gavurdan da dost olmaz" Olmaz olmasınada kendisine müslüman diyenlerin bu hınzırları dost edinmesine şaşırmamak elde değil.
Ey ortadoğunun zavallı müslümanları! şunu iyice bilinki, hınzırlar size abilik yapamazlar. Bunuda o hınzırların çöplüğüne düştüğünüz zaman anlayacaksınız.
"Ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz" cümlesinde adı geçen Bağdat'ın anasını ağlatan hınzırların, Irak da ziyaret(!) etmedikleri ev kalmadı.
Halen hınzırların çöplüğünde çöplenmek niyetinde iseniz necasetiniz bol olsun. Bu sözlerimden dolayı kırıldınızmı? kimse darılmasın çünkü yumurtayı kırmadan omlet yapılmaz.
Öyleyse buyrun afiyet olsun.
Makalemizle alakalı kısa bir şiir karalamaya çalışalım.
Bin dokuzyüz onbeşte, bu namuslu milletin,
Yok idi ayağına giyeceği bir potin.
Dîniyle, Îmânıyla yedi düvele karşı,
Destan yazdı bu millet haberin olsun  Putin.
Çarp ikiyle ikiyi, göreceksin dört eder.
İlmi ezelde sâbit, kader varsa ne keder?
Üzülmeye gerek yok, kâinâtı yaradan,
Kederleri yok edip, zâlimi zelil eder.
Tarihini bilmeyen, geçmişinden ders almaz.
Büyüklerimiz derki, hınzırlardan post olmaz.
Bilgisizce okunup, dâim tekerrür eden,
Tarih bize öğretti, moskoflardan dost olmaz.
    
Vesselam
Ali Haydar Çetintürk    

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum