Reklam
Muhammed Ali YURDAKUL

Muhammed Ali YURDAKUL


Yeni Cazibe Merkezimiz EXPO2016 ANTALYA

24 Nisan 2016 - 23:59

 
Dünyada zamanımızda markalar birbirleriyle yarışıyor. Hepsi uzun soluklu bir maratonu koşar gibiler. Durmak yok , mesafe uzun ve kazanılması gereken bir yarış var. İlk sıralardan kopmadan hedefe doğru ilerlemek gerek. Bunun içinde istikrarlı atılan adımları tartarak ve nefesi dahi zayi etmeden koşmalı. Bir yarışçı için durum böyle olduğu gibi ülkeler de farksız , onlarda hummalı bir maraton içindeler. Süper devletler ligi içinde sürekli bir yarış söz konusu. Hepsi bir üst basamağa çıkmak için gayret sergiliyorlar. Asrımızda bunu yapmak zorundalar. Başka türlü ilerleme mümkün değil. Bu nedenle yeni projeler  hayata geçiriliyor. Ülkelerin yüzünü güldürecek onu muasır medeniyetler liginde tutacak birbirinden harika eserler ortaya konulmalı.
Bu konuda aslında ülke olarak çok şanslıyız. Çünkü müthiş bir tarihi mirasın üzerinde oturuyoruz. Her tarafı geliştirilmeye müsait bu coğrafya güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Göreni,gezeni,nimetlerinden istifade edeni mest ediyor. Ülkemize gelip de etkilenmeyen yok denecek kadar az. Tarihi, havası,denizi, doğasıyla dünyanın en nadide yerlerinden birinde bulunan Türkiye  cazibe merkezi olmaya devam edecek. Tarihte Anadolu medeniyetler beşiği olmuştur. Dünyaya yön veren bir çok süper güç buradan çıkmış ve yer yüzüne dağılmıştır.  Büyük İskender, Roma, Selçuklu ve Osmanlı bu coğrafyanın sakinleridir. Şimdi bu misyonu tekrar üstlenme görevi ülkemizindir. Yeter ki kaynaklarının farkına varsın , insanıyla projeler üretsin ve insanlığın istifadesine sunsun. Er veya geç mutlaka takdir edilir.
Mega projeleri hayata geçirdiğimiz bir zamandayız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ihtişamla yükseliyor bitmek üzere.  Diğer tarafta dünyanın en büyük havaalanlarından birini yapıyoruz. Osman Gazi Köprüsü gün sayıyor. Şimdi sırada ülkemizin en büyük projelerinden biri EXPO2016 ANTALYA’da. Oda açıldı. Şimdi dünyanın her tarafından ziyaretçilerini bekliyor. Nadide bir mekan, harkulade yapılmış eserler. Anadolu motifini bağrında  barındırıyor. Çocuk ve çiçek dediğimiz iki sembolle yaza merhaba diyor. Artık insanımız yeni bir eseri hayata geçirdi. Şimdi Anadolu’da görülmesi gereken yerler arasına  EXPO2016 ANTALYA’ da katıldı. Gezi planları yapılırken  oda dahil edilecek. Ülkemizi ihtişamıyla temsil edecek.
Antalya marka şehirler arasındaki yerini daha da sağlamlaştırmaya başladı. Değerine değer katacak bir proje hayata geçmiş durumdadır. Şimdi beklenen bu yapıtı nasıl kullanacağıdır. İyi pazarlanırsa ve dünyaya iyi tanıtılırsa müthiş bir cazibe merkezi olacağa benziyor. Markalaşan Antalya içinde şimdi bir yıldız gibi yerini aldı. Bu yıldızı görenler , onu gezenler bir elçi gibi olacak ve gördüklerini dünya insanlarıyla paylaşacaklar. Bu şekilde müthiş bir merak uyanacak ve                  EXPO2016 ANTALYA hak ettiği yere kavuşacak. Gözün aydın Antalya artık  EXPO2016 ANTALYA adında bir çocuğun daha oldu. Büyütmek ,yetiştirmek, dünyada bir marka olması için çalışmak senin elinde. Takdir edilmiş ve bu hale getirilmiş. Buna sahip çıkmak sana kalmış. Sıcaklığınla , misafir perverliğinle,candanlığınla, marka bir şehir olmanla bu eseri koru ve daha da ilerilere taşı.
Ziyaretçin çok, değerin yüksek,adın her tarafta duyulsun ve bahtın açık olsun  EXPO2016 ANTALYA. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum