Murat YILDIRIM

Murat YILDIRIM


KELLE KOLTUKTA YOLCULUK

18 Mayıs 2016 - 00:05

Kelle koltukta okula giden onlarca öğrenci daracık bir yol uçurumlar, virajlar, her an bir ölüm tehlikesi. buna pisi pisine ölüm derler, Allah korusun her an yürekler ağızda öğrencilerin,insanların kaderi böyle bir şey.... ayrıca bu bir kader mi, yoksa yıllar boyunca inadına yaşanan bir ihmal mi?
Gelin sizinle kısa bir yolculuk yapalım. Gazipaşa'dan Çörüş Köyüne, oradan çay çatı köpsüsünden geçip çayın kuzey yakasından Çığlık köyüne doğru ilerleyelim. Çok değil,Çığlık Köyü Dere mevkiinde eski muhtar Kerim Sorkuç'un evinin bulunduğu yere doğru devam edelim.Çay Çatıyla bu son nokta taş çatlasa 4-5 km. Daracık yol alabildiğine bozuk,dar,viraj ve yer yer uçurum. Serde çaresizlik var. Bisikletten tutun da ağır tonajlı arabalar,otobüs ve kamyonlar,orman teşkilatının 30 tonluk tomruk arabaları da bu yolu kullanmaktadır. 08 05 2016 günü söz konusu yoldan Antalya'ya gelirken irili ufaklı sekiz araç karşımdan geldi. Karşılıklı yol verip geçmeye imkan yok. Çıngara çıkmasın diye hepsine yol vermek için geri vitese takarak her defasında 150-200 metre geri geri gitmek zorunda kaldım. Aracımın debriyaj balataları iflas etti. Aldığım haberlere göre 21. Yüz yıla rağmen bu yol programda yokmuş. Zaten burası vaktiyle orman teşkilatı orman kesimi ve envai temini için açmış bu yolu. Bu nedenle ulaşım planında olmadığı söyleniyor.
Eğer bu bilgi doğruysa bilhassa yaz mevsiminde yaylalara taşınan binlerce yolcu ve arabalar,sekiz ay devam eden okul sürecinde ilk,orta ve lise öğrencilerinin taşınmaya çalıştığı bu aşırı riskli yol muhtemeldir ki, ferdi trafik kazalarına ve toplu ölümlere (trafik kazalarına) ramak durumu dikkate alındığında vebal kimin olacak ? Bu yolların sorumluluğu halen kimindir bilinmiyor. Benim görevim bu ölümcül olayı duyurmaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum