Murat YILDIRIM

Murat YILDIRIM


ANTALYA ORMAN İŞLETME BAŞ MÜDÜRÜ'NE AÇIK MEKTUP

24 Mayıs 2016 - 00:06

Ormanlarımızın sigortası Sayın Baş Müdürümüz, Bilirsiniz ki bir ülkenin kalkınmışlık kriterleri arasında o ülkenin orman varlığı ve doğal hayatı -doğal kaynakları da mühim bir ölçüdür.
Antalya Çevre Gönüllüleri Derneği olarak yıllardan bu yana sizlerin yanında bu alanda katkı koyabilme sevdasını taşırız. İşaret edeceğim şu konuda meseleye duyarlılıkla yaklaşarak gereğini yapacağınız konusundaki inancımız tamdır. Şöyle ki; Derneğimizin 2016 genel kurulu çalışmalarını hitam eder etmez Toros dağlarına bir kere daha göz atmak istedik. Bu nedenle bir hafta kadar önce Gazipaşa İlçemizin Çörüş Yeşilyurt, Çığlık ,Esen pınar, Kara çukur, Yeni güney ve Üç konak köylerinin (mahallelerinin ) ormanlarını gezip dolaştık. Doğamız birharika,genel olarak balta girmemiş dağlarımız, Doğal alanlarımız. Oksijen fışkıran alanlarımız,adeta oksijen fabrikalarımız. İnsanını yaşama gücünü arttırıyor ormanlarınız. Bu ve benzeri alanlarımızın genel olarak sıskı bir denetim ve sürdürülebilir bir takip mekanizması ışığında korunması gerekir. Gezip dolaştığımız ormanlarda takriben 1000-1400 yaşında (anıt ağaç niteliğini taşıyan ) ağaçların olduğunu söyleyebiliriz.
Bu nedenle mahallen oluşturulacak teknik bir ekip marifetiyle söz konusu bölgede ve diğer alanlarda bir plot çalışma yapılarak söz konusu ağaçların anıt ağacı olarak tespitiyle işaretlenip koruma altına alınabilmesi hepimizi çok sevindirecek. Ormanlarımızın ve doğamızın bekası,toplumumuzun psikolojik süreci açısından bu tür bir Çalışmanın önemine yürekten inanıyoruz. Bizleri ve yüzlerce insanımızı, ayrıca doğamızı sevindireceğinizi biliyoruz. Şimdiden Size ve teşkilatınıza teşekkür ederiz.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum