Mehmet YILDIRIM

Mehmet YILDIRIM


İHH

13 Mart 2016 - 23:01

Bosna Savaşı'nda Türkiye'de ne kadar büyüyeceği belli olmayan bir yardımlaşma vakfı kuruldu; adı İHH.
Rabbim kuranlardan öncülük edenlerden razı olsun.Zannımca o gün bu vakfı kuranlar bugünlere gelmiş halini hayal bile etmemişlerdir. Hasan el-benna'nın dediği gibi  işimiz vaktimizden çok parolasıyla hareket ederek ilk önce savaş mağdurlarına yardım diye başlayan bu çalışmalar daha sonra akıl almayacak boyutlara ulaştı.
En büyük hizmeti mağdur fakir fukara yetim yetemaların yaşadığı coğrafyalarda kurban faaliyetleri ile öğrenmişlerdi tüm sıkıntıları.
Kurbanla gittikleri yerde öğrenmişlerdi gözleri görmeyen kadınları.
Kurbanda gittiklerinde öğrenmişlerdi okulu olmayan çocukları.
Kurbanda gittiklerinde öğrenmişlerdi camisi medresesi olmayanları.
Velhasıl gittikleri ülkenin neler yapması gerekiyorsa ihmal ettiği birçok sıkıntıları halkı Müslüman olan ülkelerde iHH önderlik yapıyordu.
Bende Bosna’dan tibaren tanıyorum iHH yıl  ama 2005 ten itibaren ilk önce yeryüzü Vakfı ile birlikte başlayan Partner çalışmamız daha sonra dernekleşmemizle sonuçlandı.
Allah'ın izniyle antalyalıların katkılarıyla çok güzel hizmetler yaptığımıza inanıyorum Bangladeş'te dört sene önce Abdülhamit Han yetimhanesinin bitirdik 2 sene önce Sri lanka'da Hamza taş hafızlık merkezini bitirdik.  Onlarca su kuyusu yüzlerce katarakt ameliyatı binlerce kurban bağışı ve sayamayacağımız derecede yardımlarla Antalya iHH olarak elimizden gelen gayretleri gösterdik.
Sıkı durun şimdi ise Allah nasip ederse Filipinler Moro’da bir yetimhanenin temelini atmak üzereyiz.
Nasipse yarın gece oraya gidiyorum temelini atacağımız Hz Hatice Tül Kübra yetimhanesinin bütün eksiklerini başta eğitim sorununu gidermek için çaba ve gayret sarf edeceğiz.
İnşallah 15 ay içerisinde bitirerek oradaki onlarca yetim kız çocuğumuza okul olacak çatı olacak medrese olacak emeği ve katkısı geçen tüm kardeşime teşekkür ediyorum. Değerli Antalyalılar yardımlarınızı bekliyoruz. inşallah orayla ilgili fotoğrafları GAZETE BİR aracılığıyla paylaşmaya devam edeceğiz.
Haklarınızı helal edin.
Allaha emanet olun.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum