Reklam
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN


YENİ ANTALYA

21 Şubat 2016 - 23:02

Bazen yaşadıklarımızın hızını farkedemiyor olabilirsiniz. Aslında zaman zaman sizi ziyarete gelen hemşehrilerinizin tepkilerini takip ederseniz kentte yaşananların ne kadar hızlı ve büyük değişimler olduğunu daha iyi anlayacaksınız.
Antalya merhum Cumhurbaşkanımız Rahmetli Turgut Özal’la nasıl bir değişim startı vermiş ve kabuğunu kırmışsa bugünde Türel’le bir Dünya markası olma yolunda büyük adımlar atmaktadır. Bu değişim ve gelişim sadece bize değil, belediyecilikte rol model olarak Türkiye’ye iyi gelmektedir.
Antalyada müthiş gelişmeler yaşanıyor.
Başdöndüren ve şehri Antalyamızın silüetini değiştirecek olan marka projeler hayat buluyor.
Geçtiğimiz hafta Dünya’nın en zengin 100 Arap İş adamı listesinde yer alan Kuveyt Devi Eyad’ın, Menderes Türel’in cılgın projesiyle ilgilenmesi sadece bu kentte yaşayanların değil tüm Türkiye’nin dikkatini çekti.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in seçim vaatlerinden bir taresi olan Boğacayı projesine AL-Kharafi grubun talip olması turizmde Arap Baharı havası estirdi. İnanıyorum ki bu projeyle beraber eş zamanlı Tünektepe, Kruvaziyer, ve Konyaaltı sahil projeleride hayata geçirilecektir.
Cumartesi günü tarihi bir ana kentte yaşayanlar olarak tanıklık ettik. Türl yine bir ilke imza atarak farkını ve örnek Belediyeciliğini ortaya koydu. Atatürk Stadı’nın yıkımı için ilk kazma vurulurken, Kent Müzesinin tanıtım toplantısını takip ettik. Stadyumun yıkım startı verilirken sahada kimler yoktu ki…
Yıllarca bu çimlerde ter dökmüş nice zaferlere şahitlik etmiş futbolcusundan taraftara, gencinden yaşlısına bir Antalya kucaklaşmasının yaşandığı törende kah hüzün kah sevinç hakimdi. Yıkımla gelen yeşil hizmetin mutluluğu gönüllerde hakimdi. Kültür, Turizm ve Ticaret Türel’le şaha kalkıyor. Antalya’nın değişimi ve gelişimini izliyorduk. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum