Reklam
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN


TARİH DÜŞÜYORUM

05 Nisan 2016 - 23:59

Bu gün sizlere az biraz içimi dökeceğim.  Eğer tahammmül  buyurursanız, bunun nedenlerini de açıklayacağım.
 
Bundan seneler evvel basın sektörüne ilk girdiğimde bana söyledikleri şey, “Bu sektöre bulaşanlar asla bir daha vazgeçemezler”  olmuştu. Bu sözlere ilk olarak “Amaaan, ne olacak benim işim ticaret” olarak düşünmüştüm.
 
Ancak kazın ayağı öyle değilmiş.  Hakikaten bulaştım ve artık bu sektörün içinden neredeyse emekli olacağım.
 
Beni bilenler bilir. Dost meclisinde nasıl isem, hayatımın her anında da öyleyimdir. Eşimle birlikte evlatlarımıza annelik-babalık yapmaya çalışıyoruz.  Kimseye karşı nezaketimi asla bozmam, küfür ağzımdan çıkmaz. Haş’a hiç kimsenin namahremine dönüp bakmışlığım bile yoktur. Kimsenin cebindeki parada gözüm yoktur. Ben kazanırsam helalinden, çocuklarımın boğazından geçsin. Hak etmediğim bir para da bana gelirse, allah evime götürmeyi nasip etmesin. Hep böyle düşündüm.
 
Şimdi bu söyleyeceklerim lütfen iyi analiz edilsin, lütfen tarih düşülsün.
 
Gördüğüm lüzum üzerine bunu yazıyorum. Altını çiziyorum, iki de bir oradan buradan bana haber gönderenler, “Hidayete şunu yapacağız, bunu bilmem ne edeceğiz. Göreceksiniz yakında şöyle, olacak, böyle olacak. Daha ona neler edeceğiz” diyenlere açık çağrımdır. “Hodri meydan kardeşim. Demirden korkan trene binmez.  Ne varsa benimle ilgili elinizde orataya koyun. Belgeniz varsa savcılığa, bilginiz varsa polise gidip ihbar edebilirsiniz. Üzerime maliyecilerimi göndereceksiniz? Ne yapmak istiyorsanız HODRİ MEYDAN.
 
Nedir kardeşim alıp veremediniz benimle?
 
Ne diyordu büyük reis Recep Tayyip Erdoğan. Rahmetle andığım Mehmet Akif Ersoy’un bir dizesini çok iyi hatırlattı bazı kişiler ve  kesimlere. Bende büyük Reisimizi örnek alarak Mehmet Akif Ersoy’la sesleniyorum aynı kaptan yemek yiyenlere  “Yumuşak huyluyum diye kim demiş uysal koyunum, Kesilir fakat çekmeye gelmez boynum” …
 
Oldu mu arkadaşlar.
 
Ben artık İsa aleyhisselam gibi bir yanağıma tokat vuranlara, diğer yanağımı dönmeyeceğim. “Abimdir, benim büyüğümdür” diye terbiyemden sesimi çıkarmadığım insanlar; zannetmesin ona gebeliğim var. Sadece ve sadece nezaketimden cevap vermiyordum.  
 
Yine tarih düşülsün diye söylüyorum. Bundan sonra “Hidayet’e ne yaparsak yapalım, cevap vermez, yaptığımız yanımıza kar kalır” diyenlerede bir cevabım var.
İNTİKAM ALMAYI SEVMEM AMA ÖDEŞMEK ADETTENDİR.
 
Bu Antalya piyasada herkes herkesin içini dışını biliyor. Ama unutmayın BEN HERKESTEN DAHA FAZLASINI BİLİYORUM
 
Kim bana hamle yaparsa, bundan sonra fazlasıyla karşılığını alacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. İyilik yaparsa iyilik olarak, kötülük yaparsa da artık bunun bir karşılığı olacağını bilsin.
 
Kalın sağlıcakla

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum