Reklam
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN


NASIL BİR BELEDİYECİLİK?

03 Nisan 2016 - 23:59

 
Meslektaşlarımızla beraber Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın proje bilgilendirme toplantısına katıldım.
 
Proğram iki temel ifade üzerine inşa edildi.
Temel Belediyecilik – Sosyal Belediyecilik
 
Temel Belediyecilik: Belediyelerin yasalar çercevesinde  gerçekleştirmekle vazifeli olduğu standart hizmetlerin bütünüdür.
 
Sosyal Belediyecilik ise bizim işimizdir diyen Uysal’ı dinliyoruz.
 
Bütçe hassasiyeti olan bir Belediyeyiz. Çiçeğimizi de asfaltımızı da kendimiz üretiyoruz. Park çiçekleri için kurduğumuz ünitelerimiz sayesinde yıllık tasarrufumuz 2 milyon liranın üzerindedir.
 
Sizler aracılığıyla Muratpaşalılara şimdiden müjde vermek istiyorum. 2016 yılında Muratpaşalılar konsept sokaklarla tanışacaklar.
 
Tüm çalışmalarımızda hedefimiz en az yüzde kırk tasarruftur. Yer altı koyteynerlarımız bunun en güzel örneğidir. Sadece tasarruf etmiyoruz. Ürettiklerimizi satarak kazanımda elde ediyoruz. Çöp Koyteynerlarımızı almak üzere üç Belediye talepte bulundu. Gerekli görüşmeler devam etmektedir.
 
Sosyal Belediyecilik ise önemsediğimiz en önemli yanımızdır. Muratpaşa aşevimizle her zaman muhtaçların yanındayız. Yaşlı evlerimizle, çamaşırhanelerimizle hayata - hayatlara dokunuyoruz. Faal durumda üç yaşlı evimiz koca çınarlara, üç çamaşırhanemizle Muratpaşalılara hizmet ediyor.  
 
Belediye hissesi çoğunlukta olan yerlere öncelik vererek parklar yaptık. Muratpaşalılar adına en az 200 dönümü kurtararak 72 tane park sahibi olduk.
 
Okullarımızın bahçelerine spor merkezleri yapıyoruz. Bunları hem öğrencilerimiz hemde halkımız kullanıyor. Müzik eşliğinde yapılan sporlarda isteyen Ankara’nın Bağlarını dileyende  caz dinleyerek spor  yapıyor.
 
Belediyemiz sınırları içerisinde sağcısıyla solcusuyla barışçıl isimleri yaşatıyoruz. Turan Atasever – Cemil Meriç – Çağdaş Şahin buna örnektir.
 
Akdeniz renkleriyle buluşturduğumuz Muratpaşalılar bu uygulamayı çok beğendiler. Bizde projeyi devam ettirme kararı aldık. Ayrıca komşularımız biz binamızı beyaza boyuyoruz derlerse yüzde sekseni beyaz olan binanın yüzde yirmisini, yani Akdeniz Renklerini Belediye olarak biz karşılıyoruz.
 
Gelelim bütün Antalya’nın yakından takip ettiği ve bizlerden bir açıklama beklediği Bambus meselesine. Bambus’ta huhuk galip gelecektir. Şunu net ifade ediyorum. Bu bizim açımızdan sadece Bambus meseleside değildir. Kıyı kenar çizgisine aykırı ne kadar yapı varsa, hepsi ne gerekli müdahaleyi yapacağız. Bambus – Kırmızıgül Çiçekçilik ve diğerleri hukukun galibiyetine teslim olacaklardır” diyen Ümit Uysal’ı yaptıkları ve yaşadıklarıyla dinledik.
 
Aslında biz bugün kendisini anlatan bir Belediye Başkanından daha çok şanslı bir ferdin emanet olarak aldığı Başkanlık vazifesinde insan olarak yaşadıklarını ve hayal ettiklerini paylaştık.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum