LABORATUVAR AÇILDI

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Araştırma Laboratuvarı, törenle hizmete açıldı.

LABORATUVAR AÇILDI
04 Aralık 2019 - 16:08

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Araştırma Laboratuvarı, törenle hizmete açıldı.
 
Antalya Üniversite Destekleme Vakfı tarafından yenilenen laboratuvarın açılışına, Rektör Mustafa Ünal, Rektör Yardımcısı Erol Gürpınar, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç Uluç, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Özbilim, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Tunç Uluç, AÜ'nün uluslararası başarılara imza attığını söyleyerek, “Vakıf olarak Akdeniz Üniversitesi'nin her zaman yanındayız ve üniversitemizin gerçekleştirdiği başarılarla gurur duyuyoruz. Vakfın üniversiteye sağladığı katkılar önemli, ancak asıl büyük katkıları hocalarımız ve öğrencilerimiz gerçekleştiriyor. Bizler sadece çorbada tuzuz. Yarınların başarısının kaynağı hocalarımız ve öğrencilerimiz olacak" diye konuştu.

BAĞIŞÇILARDAN DESTEK
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Özbilim ise Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalının önemli başarılara imza attığını, bu laboratuvarla birlikte başarılarının artarak devam edeceğine inandığını söyledi. Prof. Dr. Özbilim, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı'na Tıp Fakültesine yaptığı destekten dolayı teşekkür ederek bir plaket takdim etti. Rektör Ünal ise üniversitenin birçok projesinin hayata geçirilmesinde bağışçıların desteklerinden bahsederek, "Üniversitemizin en büyük destekçilerinden biri olan Antalya Üniversite Destekleme Vakfı geçmişten günümüze üniversitemizde pek çok projenin hayata geçirilmesinde kilit rol oynamıştır. Bugün de destekleri sayesinde Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Araştırma Laboratuvarı açılışını gerçekleştirdik. Bu vesileyle Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç Uluç beye, vakfın yönetim kuruluna ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum