Reklam

Hastane yenileniyor

Sağlık Bakanlığı İhtiyaç Tespit Komisyonunca, 100 yataklı Manavgat Devlet Hastanesi’ne ek bina yapılarak yatak sayısının 400’e çıkarılması kararlaştırıldı

Hastane yenileniyor
09 Aralık 2019 - 17:46

Sağlık Bakanlığında İhtiyaç Tespit Komisyonu toplanarak acil ihtiyaçları masaya yatırdı. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden ilgili daire başkanları ve temsilcileri ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Akdağ ve Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Çınar’ın bulunduğu komisyona Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdurrahman Atlı başkanlık etti.
 
YATAK SAYISI ARTIRILIYOR
Komisyonda  söz alan İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, mevcut Manavgat Devlet Hastanesi’nin her geçen gün nüfusu hızla artan ve turizm potansiyeli yüksek olan ilçenin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kaldığını dile getirerek, modern, donanımlı, nitelikli yeni bir hastaneye ihtiyaç olduğunu ifade etti. Komisyon değerlendirmeleri sonrasında Manavgat’ta 2015 yılında hizmete açılan 100 yataklı ek binaya ilave 300 yataklı toplamda 400 yataklı olarak Manavgat Devlet Hastanesi’nin yeniden inşasına karar verdi. Komisyonda alınan karar ile Manavgat, tamamı nitelikli odalardan oluşan, yoğun bakım ve diğer özellikli hizmetlerin daha etkin verildiği ve en son teknolojik cihazlarla donatılmış ameliyathane ve görüntüleme alanları ile modern bir hastaneye kavuşacak. Şu an toplamda 229 yataklı olarak hizmet veren Manavgat Devlet Hastanesi yeni yapılacak hizmet binasıyla 400 yataklı olarak hizmet verecek.
Murat ESENTEKİN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum