Reklam

ÇÖZÜMÜ TABELADA BULDULAR

Güzergahları doğru olmadığı gerekçesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile kaldırılan bisiklet yollarında çözüm tabelalar ile bulundu. Ancak bu tabelalar araç parkına ve yolun daralmasına engel olamadı.

ÇÖZÜMÜ TABELADA BULDULAR
09 Aralık 2019 - 17:45

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı-Muratpaşa Lara arasında yapılan 28 kilometrelik bisiklet yolunun Atatürk, Milli Egemenlik ve Teomanpaşa caddelerindeki bölümleri geçtiğimiz günlerde güzergahlarının doğru olmadığı gerekçesi ile UKOME tarafından kaldırıldı. Bisiklet yollarının kaldırılmasının ardından bisiklet kullanıcıları karara tepki göstererek yollarının kaldırıldığı caddelerde araç trafiğini kapatarak ilerlemiş ve protesto etmişti.
 
ALTERNATİF ÇÖZÜM TABELA
Tartışmalı karar sonrası Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, karma kullanıma ağırlık verileceğini ve levhaların yerleştirilmeye başlandığını belirtmişti. Ekipler tarafından bisiklet yollarının kaldırıldığı Atatürk, Milli Egemenlik ve Teomanpaşa caddelerinde üzerinde "Yolu paylaş + mesafeyi koru" yazılı levhalar asıldı. Ancak bu levhalar beklendiği gibi trafiği rahatlatmak yerine bir başka sorunları ortaya çıkardı.
 
BEKLENEN RAHATLAMA OLMADI
Bisitlet yollarının kaldırılması ile Atatürk, Milli Egemenlik ve Teomanpaşa caddelerinde beklendiği gibi bir trafik rahatlaması yaşanmadı. Kaldırılan bisitlet yolları bu kez de sürücüler tarafından park yeri olarak kullanılarak daha tehlikeli bir hal aldı. Hatalı olduğu iddia edilen ve kaldırılan bisiklet yolarına alternatif çözüm olarak üretilen "Yolu paylaş + mesafeyi koru" tabelalarına rağmen yol üzerindeki parklamalar nedeniyle bisiklet sürücüleri ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalıyor.

Ramazan BOZCA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum