Reklam

Filistin'i İsrail'e peşkeş çekecekler

BİR DESTEK DE VATAN PARTİSİ'NDEN

Filistin'i İsrail'e peşkeş çekecekler
02 Şubat 2020 - 15:44

ABD’nin İsrail’in Filistin’i işgal planına tepki gösteren Vatan Partisi İl Başkanlığı basın açıklaması yaparak imza kampanyası başlattı. İl Başkanı Rıza Türkmendağ, Amerika'nın sözde ‘Barış planı’ adı altında, İsrail’i kurtarma ve Filistin’i yok etme planını açıkladığını söyledi.

FİLİSTİN'İ YOK ETME PLANI
Vatan Partisi Antalya il başkanlığı ABD’nin ve İsrail’in Filistin’i işgal planına karşı Kapalı Yol’da imza kampanyası başlatarak basın açıklaması yaptı. Amerika'nın sözde ‘Barış planı’ adı altında, İsrail’i kurtarma ve Filistin’i yok etme planını açıkladığını belirten Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, "Bu plan Amerikan emperyalizmi ve İsrail Siyonizm’ini kendi içindeki parçalanmayı ve kaybedişi önlemek amacıyla bir sorunu çözmek için değil, çözmemek üzerine yapılmıştır. Filistin’i ortadan kaldırarak oradaki direnişi kırmak isteyen iki haydut devlet; İsrail ve ABD, bir kez daha barış adı altında Filistin’i yok etmek istemektedir" dedi.

FİLİSTİN'İ YOK ETME PLANI
Türkiye’nin ABD’nin sözde barış planına sert bir tepki koyduğunu hatırlatan Rıza Türkmendağ, “Bunun bir barış planı değil, Filistin’i yok etme planı olduğunu ortaya koymuştur. Ancak bununla kalınmamalı. Hızla Suriye, Irak İran, Lübnan, Katar ile birlikte hareket edilmelidir. Suriye meşru hükümeti ile yavaş ilerleyen görüşmeler daha hızlı ve üst düzeyden yapılmalıdır. Çünkü bu saldırı sadece Filistin’e değil; bütün bölge ülkelerinedir. Suriye'de ikinci İsrail’i kuramayan Amerika, şimdi birinci İsrail’i kurtarma derdine, yani aslında kendini kurtarama derdine düşmüştür. Amerikan emperyalizmi, bugün sadece Filistin halkının değil, tüm insanlığın ortak düşmanındır" ifadelerini kullandı.

YUNAN VEKİLE SERT TEPKİ
Öte yandan Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu tarafından Brüksel'de gerçekleştirilen "Yunan Adalarında İnsani Durum" toplantısındaki konuşması sırasında Türk bayrağını yırtan Yunan vekil Ioannis Lagos'a da tepki gösteren Türkmendağ, "Yunan bir sözde vekilin Türk Bayrağımıza karşı yapmış olduğu çirkin saldırıyı da buradan şiddetle kınıyoruz. Büyük milletler, başka milletlerin bayraklarına saygı duyarlar. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmir’in alınmasından sonra Yunan bayrağı önüne serilince “bayrağa saygısızlık yapılmaz, kaldırın onu yerden” der. Büyük bir millet olmak bunu gerektirir. Komşu Yunanistan’ın bu konuda gerekli yaptırımları yapması gerekmektedir" şeklinde konuştu
Özge GÜRÜN, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum