Yüzmede 10 Türkiye şampiyonluğu kazandı

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Ulusal Yüzme Gelişim Projesi Final müsabakalarında Antalyasporlu yüzücüler 10 Türkiye şampiyonluğu kazandı

Yüzmede 10 Türkiye şampiyonluğu kazandı
09 Aralık 2019 - 17:41

Türkiye Yüzme Federasyonu'nun Ankara'da düzenlediği Ulusal Yüzme Gelişim Projesi Final müsabakalarında Türkiye'nin farklı illerinden bin 280 sporcu katıldı. Müsabakalarda Antalyaspor 31 sporcuyla mücadele etti. 4 gün süren şampiyonalarda Antalyasporlu yüzücüler performansıyla göz doldurdu. Antalyasporlu yüzücüler şampiyonada 10 Türkiye şampiyonluğu, 2 ikincilik ve 3 üçüncülük kazandı. Antalyaspor Yüzme Takımı Baş Antrenörü Turgay Demircioğlu, Antalyaspor Yüzme Takımının, 31 sporcu ile müsabakalara en fazla katılım sağlayan takımlardan biri olduğunu belirtti.
 
Türkiye'de yüzme sporunda en güçlü altyapıya sahip kulüplerden biri olduklarına dikkat çeken Demircioğlu, "Ülkemizde kesintisiz ve uzun yıllar yatırım yapan takımların arasından çıkarak, takımımızın elde ettiği dereceler bizleri çok mutlu ediyor. 2019 yılı boyunca bu hedef yarış için haftada 9-10 antrenman ile hazırlanan yüzücülerimizin başarısı bütün yorgunluğumuzu alıyor. Şimdi hedefimiz altyapımız yanında elit sporcu seviyesine geçen yüzücülerimizi bireysel antrenmanlar ile uluslararası müsabakalara hazırlamak. Antalyalı bir sporcunun uluslararası şampiyonada final yüzmesi en büyük hedefimiz" dedi.
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum