Yeni yılın ilk yeşil alanı Teomanpaşa'ya

Geçen yıl 77 bin metrekare yeşil alan ürüten Kepez Belediyesi, yeni yılın ilk yeşil alan çalışmasını Teomanpaşa Mahallesi'nde başlattı.

Yeni yılın ilk yeşil alanı Teomanpaşa'ya
12 Ocak 2020 - 12:47
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, 'Elimizin değdiği her yeri yeşillendireceğiz' sloganıyla başlattığı 'yeşil seferberliği' kapsamında ilçedeki mülkiyet sorunlu kamu tesisi arazileri, yeşil alana dönüştürülüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu kapsamda Teomanpaşa Mahallesi'nde mülkiyet sorunlarından dolayı yatırım yapılamayan kamu arazisinde, yeşillendirme çalışması başlattı. Sıcak havalarda toz, yağmurlu günlerde çamur şikâyetine neden olan 5 bin metrekare büyüklüğündeki arazinin çevresi bordür taşlarıyla çevrildi. Toprak tesviyesi, sulama ve ışıklandırma alt yapısı tamamlandıktan sonra da araziye çim ekilecek. Çalışmalar tamamlandıktan sonra 5 bin metrekarelik alan, yeşil dokusuyla çevresine güzellik kazandıracak.


Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu yeşil alanla birlikte Teomanpaşa Mahallesi'nde, son 11 yılda, 10'u yeni park, 3'ü tadilat ve Gazi Bulvarı peyzaj düzenlemesi olmak üzere 105 bin metrekare yeşil alan üretmiş oldu.
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum