Reklam

Work and Travel ile Benzersiz Deneyimler Edinmeye Hazır Mısınız?

Work and Travel ile Benzersiz Deneyimler Edinmeye Hazır Mısınız?
04 Aralık 2020 - 14:06

Work and Travel, Amerika Birleşik Devletleri tarafından düzenlenen bir değişim programıdır. Ancak yaygın değişim programlarının aksine Work and Travel eğitim odaklı bir program değil; aksine farklı bir ülkede iş deneyimi edinmek üzerine kurgulanmış bir programdır. Tabii bu program dahilinde her öğrenciye çalışma döneminden sonra kültürel etkileşimi artırmak ve Amerika’yı daha iyi tanımalarını sağlamak için bir de gezi süresi tanınır.

Work and Travel Nedir?

Work and Travel programının basit tanımlamasını yapmış olsak da bu program öğrencilere gezmek ve çalışmaktan daha fazlasını sunar. Bu program sırasında öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirme hem Amerikan kültürünü yakından tanıma hem de Amerika’da bir turist gibi değil; Amerikalı bir çalışan gibi bir dönem geçirme fırsatına sahip olabilirler.
Work and Travel üniversite öğrencilerine hem benzersiz bir macera hem de hayatları boyunca işlerine yarayacak bir deneyim sunuyor. Work and Travel programı sayesinde henüz üniversite öğrencisiyken yurt dışına çıkma fırsatı bulabilir, ilk işinizde çalışmaya başlayabilir, ana diliniz haricinde bir dili hayatınızda yoğun olarak kullanabilir ve farklı kültürlerden arkadaşlar edinebilirsiniz. Yüzleşeceğiniz pek çok farklı sorun ortaya çıkacak olsa da bu sorunların üstesinden geldikçe kendinizi gelecekteki hayatınıza karşı çok daha özgüvenli hissedeceksiniz.
Söz konusu kariyeriniz olduğunda Work and Travel’ın CV’nize ve size katacağı değer, üniversite mezuniyeti sonrasında kendini bir hayli fark ettirecek. Yaşıtlarınızın CV’lerinde yalnızca stajlar ve bir üniversite mezuniyeti bulunurken; sizin CV’nizde ise farklı bir ülkede yaşama ve çalışma deneyimi bulunuyor olacak.

Work and Travel Öğrencilere Ne Katar?

Yurtdışı ve yurtdışında çalışma deneyimin yalnızca üniversite döneminde değil; hayatınız boyunca size katkı sağlayacak bir aktivitedir. Ancak üniversite döneminde böyle bir deneyim edinmek hayata bakış açınızı değiştirecek ve profesyonel iş hayatınızda da size benzersiz katkılar sağlayacaktır. Kişiden kişiye değişse de WOT programının öğrencilere sağladığı genel katkılar şunlardır:
  • İngilizce becerileriniz gelişir, pratik yapma ve gerçek bir işte İngilizceyi kullanma fırsatına sahip olursunuz.
  • Eğer daha önce deneyimlemediyseniz; bir işte çalışma ve kendi paranızı kazanma şansına sahip olursunuz.
  • Çalıştığınız süre boyunca müşteriler ya da diğer çalışanlar ile iletişim halinde olacağınızdan; insan ilişkileri hakkında daha fazla deneyim sahibi olursunuz.
  • Amerikan kültürü başta olmak üzere pek çok farklı kültürü deneyimleyebilirsiniz.
  • İş hayatınız boyunca kullanabileceğiniz referanslara sahip olabilirsiniz.
  • Amerika’yı gezebilirsiniz.
  • Dünyaya bakış açınızı değiştirebilir, gelecek planlarınızı global ölçeklerde kurgulayabilirsiniz.

Kimler Work and Travel’a Başvurabilir?

Work and Travel programına yalnızca üniversite öğrencileri başvurabiliyor. Bazı şirketler 2 yıllık bölümlerde okuyan öğrencileri kabul ediyor olsa da çoğu zaman bu öğrencilerin vize süreçleri olumsuz sonuçlanıyor ya da sorunlarla karşılaşılıyor.
Yani eğer üniversite öğrencisiyseniz, 4 yıllık bir programda okuyorsanız ve Work and Travel programına katılmak için uygun şartları taşıyorsanız; uzman bir şirketin danışmanlığı altında kolaylıkla programa kabul edilebilir ve Amerika’yı deneyimleme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Troy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile WOT Programına Katılın!

Söz konusu WOT programı olduğunda anlaştığınız danışmanlık şirketi oldukça önemlidir. Program başvurusu, iş eşleştirme süreci, vize başvurusu, uçuş ve konaklamaya kadar her aşamada danışmanlık şirketinin üzerinde büyük bir sorumluluk bulunur.
Troy, öğrenciler için en kalitelisini ve en iyisini hedeflediğinden; tüm bu süreçleri büyük bir yetkinlik ve titizlik ile yürütür. Sizler de uzman danışmanların yönlendirmeleri ile hayallerinize çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşmak istiyorsanız; hemen aşağıdaki linke tıklayarak Troy ile iletişime geçebilir ve WOT programına katılmak için ilk adımı atabilirsiniz!
İlgili bağlantı: https://troyint.com/work-and-travel/
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum