Volvo Truck Elektrikli Tırların Özellikleri

Volvo Truck Elektrikli Tırların Özellikleri
18 Kasım 2021 - 15:10

Volvo Truck, karayolu ulaşımına elektrikli araçlara geçmeye hazırlanıyor. Bu elektrikli tırları muhtemelen 2022 yılında taşımacılık sektöründe görmeye alışacaksınız. Volvo, 2022 yılında elektrikli tırlarını satışa sunmaya hazırlanıyor.

Volvo, müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt vermek için  6 farklı elektrikli tır modeli ile ağır yük taşımacılığında şehir içi ya da şehirlerarası taşımacılıkta hizmet veriyor

Eurostat 2018 yılı Mesafeye göre Karayolu Yük Taşımacılığı istatistikleri baz alınarak, Avrupa’da  karayolu aracılığı ile taşınan malların yaklaşık yüzde 45’i 300 km’den daha az mesafede yol gittiği söyleniyor. Bu nedenle daha yüksek kapasitesine, sürüş özelliklerine ve 300 km arasındaki mesafeye sahip yeni ürettiği kamyonlarıyla Volvo elektrikli tırların tüm ürün portföyü şimdilerde Avrupa karayolu taşımacılık sektörünün yüzde 45’ine dahil olabilecek.

Şehirlerarası veya Şehir İçi Taşımacılıkta Elektrikli Araç Dönemi

2017 yılı başlangıcıyla Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları aracılığıyla yürütülen ve Volvo Trucks’ın satışa sunduğu 3 adet elektrikli tır modeli taşımacılıkta yeni bir dönemin başlamasına neden oluyor. Volvo FM ve Volvo FH elektrikli araç modelleri hem şehiriçi hem şehirlerarası taşımacılıkta kullanılmaktadır.

Fosil Yakıt Kullanılmadan Sunulan Alternatif

Yıllar içerisinde Volvo Trucks, zorlu koşullarda yapılan uzun yol taşımacılığını kolaylaştırmak adına, daha uzun menzile sahip elektrikli kamyonlarını üretime sundu.Volvo, ilerleyen zamanlarda hidrojen yakıt hücreli elektrikli tırları da satışa sunmayı planlıyor.

Bütünsel Yaklaşımı

Daha uzun süre sürdürülebilir bir taşımacılık sektörü; alternatif yakıt olan ve elektrikli araç kullanımına geçiş konusunda nakliyecilere mümkün olduğu kadar sorunsuz faaliyete geçirmeyi planlıyor. Hizmet şirketi anlayışını benimseyen Volvo müşterilerine rota planlaması yapmadan, şarj ekipmanları ve finansal destek gibi birçok çözüm sunuyor. Siz de Volvo çekiciler ve çeşitlerine Truck1 üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum