VELİLERDEN NAKİL EYLEMİ

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yıkım kararı verilen Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi öğrencileri ve velileri, gönderildikleri okullardaki eğitim şartlarının yetersiz olduğunu belirterek, sıkıntılarını dile getirdiler.

 VELİLERDEN NAKİL EYLEMİ
11 Şubat 2020 - 16:20

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yıkım kararı verilen Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi öğrencileri ve velileri, gönderildikleri okullardaki eğitim şartlarının yetersiz olduğunu belirterek, sıkıntılarını dile getirdiler.

Antalya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, eğitim kurumlarının ve eklentilerinin deprem tetkik çalışmaları sonucunda, depreme dayanıksız olduğu belirlenen Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi boşaltıldı. Öğrenciler çevrede bulunan diğer okullara nakledildi. Çağlayan Anadolu Lisesi öğrencileri ve velileri bugün, yıkım kararı verilen okul bahçesinde toplanarak, yeni okullarında eğitim şartlarının çok kötü olduğunu, çiftli eğitimle teneffüs aralarının 5 dakikaya indirildiğini, saat 20.00'de derslerin bittiğini belirterek, yaşananlara tepki gösterdi.

Bazı öğrenci velileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanan raporun yeni olmadığını, 4 sene öncesinden hazırlandığını iddia ederek, okulların kapanmasına sadece 4 ay kala Elazığ depremi nedeniyle gündeme getirildiğini ileri sürdü. Veliler, lise son sınıf öğrencilerinin üniversite sınavlarına hazırlandığını belirterek, düzenlerinin bozulduğunu söyledi.

'BU DURUMDA BAŞKA OKULLARIMIZ DA VAR'
Öğrenci ve velileri ikna etmek üzere okul bahçesine gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, valiliğin kararı doğrultusunda okul binasının boşaltılması gerektiğini söyleyerek, "Bu binanın depreme dayanıksız olduğuna dair verilen rapor nedeniyle binanın yıkılması için öğrencilerin bir başka yere alınması kararı alındı. Bu sadece Manavgat'la ilgili değil, Antalya genelinde bu durumda olan başka okullarımız da var. Öğrencilerimizin eğitimlerine devam edebilmeleri için aynı bahçede, bitişik olan hemen yan taraftaki Fatih Anadolu Lisesi'ne aktarılmaları planlandı" dedi.

YENİ OKUL İÇİN İHALE YAPILACAK
Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, yıkım kararı verilen Çağlayan Anadolu Lisesi öğrenci velileriyle bir araya geldi. Okulla aynı bahçe içerisindeki Fatih Anadolu Lisesi binasının konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan Muammer Sarıdemir, karardan kendisinin geçen çarşamba günü haberi olduğunu anlattı. Toplantıda veliler, yeni okul binasının ne zaman yapılacağını sorması üzerine Sarıdemir, yıkımın ardından yeni binanın yapımı için ihalenin Antalya'da yapılacağını belirterek, bu konuda bir tarih vermesinin mümkün olmadığını söyledi.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum