Reklam

Türkiye'nin En Doğal Çiftliği: Keçi Köyü

Türkiye'nin En Doğal Çiftliği: Keçi Köyü
08 Ekim 2020 - 16:08

 

Çiftliklerinin inşasında kullandıkları malzemeden çiftlik hayvanlarını besledikleri gıdaya, üretim yöntemlerinden muhafaza aşamasına kadar tüm aşamalarda doğal yöntemlerden faydalanan Keçi Köyü Çiftliği, insanlara doğal yaşamın aslında ne kadar lezzetli ve sağlıklı olabileceğini kanıtlamak istiyor. Üretim yelpazesini oldukça dar tutan Keçi Köyü, tüm odağını yalnızca dört ürüne vererek ortaya olabilecek en lezzetli, en doğal ve en kaliteli gıdaları çıkarıyor.

Ahırlar Bile Doğal Malzemelerden Yapılmış

Keçi Köyü’nün mutlu keçileri için inşa edilen yaşam alanı, yani ahırları, tamamen kesme taşlar ve ham ahşaplar ile hazırlanmış. Keçi Köyü için oldukça önemli olan, hatta adeta bir motto olan doğal yaşam, görüldüğü üzere yalnızca Keçi Köyü’nde yaşayan insanlara değil, Keçi Köyü’nün çiftlik hayvanlarına dahi erişiyor.
Adeta butik otel kalitesinde geniş ve ferah ahırlarında mutlu ve sağlıklı bir yaşam süren keçiler, günlerinin aydınlık vakitlerini ise kendilerine özel olarak tahsis edilen tam 100 dönümlük geniş bir arazide geçiriyorlar. Bunu duymak sizleri şaşırtabilir ancak; Keçi Köyü’nün keçileri, bu 100 dönümlük geniş araziye yalnızca süt beklentisiyle salınıyor. Keçi Köyü için önemli olan keçilerinin ne kadar süt verdiği değil, keçilerinin ne kadar mutlu ve sütlerinin ne kadar lezzetli olduğu oluyor. İlgi ve sevgiyle bakılan, tamamen doğal ürünlerle beslenen ve geniş bir alanda özgürce yaşayan Keçi Köyü’nün keçileri, minnetlerini eşi benzeri bulunmayan sütleri ile gösteriyor.

Keçi Köyü’nde Dört Ürün Çeşidi Üretiliyor

Adından da anlaşılabileceği gibi özellikle keçi ürünlerinin üretimine yoğunlaşan Keçi Köyü, doğal ürün yelpazesini zeytin ve zeytinyağı gibi ürünlerle tamamlıyor. Yalnızca sağım saatlerinde sağım alanına getirilen Keçi Köyü’nün özgür ve mutlu keçileri, hem tüketicilerin hem de keçilerin sağlığı için tamamen modern yöntemler ile sağılıyor. Elde edilen sütler hiç beklenmeden işlemeye alınıyor ve sizlere doğal keçi sütü, doğal keçi peyniri adı altında sunuluyor. Keçi Köyü’nün mutlu keçilerinin minnetini sofralarınıza kadar taşıyan bu ürünler, benzersiz bir lezzete sahip oluyor.
Keçi Köyü’nün geniş arazisinde ve Ege’nin bereketli topraklarında sıraya dizilen zeytin ağaçları, İzmir’in köylülerinin geleneksel yöntemleri ile bakılıyor. Hasat zamanı elde edilen zeytinler hiç bekletilmeden çiftliğe getiriliyor ve burada müşterilerin taleplerine göre farklı şekillerde işleniyor. Ege’nin bereketli topraklarının ve büyük bir ilginin ürünü olan zeytinler, dilerseniz salamura zeytin dilerseniz de doğal zeytinyağı olarak sizlere sunuluyor.
Katkı maddesi ve benzeri doğal olmayan ürünler kesinlikle kullanılmadığından, Keçi Köyü’nde üretilen ürünler sofranıza kadar tazeliğini ve doğallığını koruyor. Keçi Köyü’nün ürünlerini deneyimleyen kullanıcılar, bir daha asla fabrikasyon ürünlerden aynı keyfi alamadıklarını söylüyorlar.
Eğer sizler de doğal yaşamı deneyimlemek ve doğal keçi ürünlerinin lezzetini tatmak istiyorsanız, kecikoyu.com adresine giderek çiftliğimizi inceleyebilir ya da doğrudan İzmir Dikili mevkiinde yer alan çiftliğimizi ziyaret edebilirsiniz!
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum