Reklam

TOEFL Turkey Hakkında Bilmeniz Gerekenler

TOEFL Turkey Hakkında Bilmeniz Gerekenler
01 Aralık 2021 - 12:21

 

TOEFL Türkiye kapsamında geliştirilen sınav sistemi ve öğrenim kapasitesi oldukça geliştirilmiş şekilde sunulmaktadır. Bu sayede toefl turkey sistemi kapsamında sunulan sistemin işlev fonksiyonları çok yüksek etkiler sunmaya başlamıştır. Toefl açılımı test of english as foreign language olarak bilinir. Yani insanların bu sistem sayesinde sözlü ve yazılı şekilde kendilerini en doğru ve iyi şekilde ifade edebilmeleri sağlanmaktadır. Kullanılan sistem kapsamında İngilizce yeterlilik test döngüsü de sunulmuş olmaktadır. Ayda 3-4 kez şeklinde sürdürülen sınavların ortalama 52 ile 72 dakikalarda sürdüğü bilinmektedir. Fakat bu süre okuma kısmında yer alan bölüm olarak bilinmektedir. Oldukça etkili olan kısımla ilgili söylenecek şey bilmedikleriniz arasındadır.

Toefl Sınav Sistemi

TOEFL Turkey kapsamında kullanılan sınav sistemi ortalama 3 saatte tamamlanan süre ile birlikte sunulmaktadır. Sınav sistemi dört bölümden oluşmak kaydı ile Reading (Okuma), Listening (Dinleme), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) bilinmektedir. Sınav öncesinde sınava girecek kişilerin en az 30 dakika öncesinde sınav alanında bulunması gereklidir. Oldukça rahat hissedeceğiniz bu sistem ile hızlı bir şekilde eksiksiz ve kusursuz İngilizce öğrenmeniz mümkündür. Okuma bölümünde 3-4 parça doküman olur. Bu kısım 52-72 dakika arasında sürer. Ayrıca 30-40 adetlik sorulardan oluşmaktadır. Dinleme kısmında ise 28 ile 39 arasında soru sayısı bulunur. Ortalama 41 ile 57 dakikalık süren sınav bölümünde etkili bir sınav bölümünden faydalanabilirsiniz. Konuşma kısmında bağımsız ve tümleşik olarak ortalama 17 dakikalık sürelerde zorlanmayacağınız bir test bölümü vardır. Son olarak yazma bölümü 2 kısma ayrılarak yaklaşık 50 dakika sürdüğü bilinmektedir.

Toefl Sistemi

Ets olarak kısaltılan TOEFL Essentials sistemi her insanın İngilizce kapsamında rahat bir öğrenim sisteminden faydalanmasını sağlamaktadır. Profesyonel yabancı dil öğrenme kapsamında normal sınav sisteminden çok farklı ilerleyen periyotlar profesyonel görevlilerle sürdürülmektedir. Sistemin önemli derecede etki sağlıyor oluşu alanında uzman eğitimcilerle sunulmasından kaynaklanır. Ayrıca bu sistemde bulunan eğitimcilerin gerçek manada İngilizce öğrenimi sunabildiği de bilinmektedir. Çünkü normal şartlarda İngilizce yeterlilik sınavları bu derece etkili sistem sunmamaktadır.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum