Reklam

Tiroit deyip geçmeyin

Antalya'da paratiroid bezindeki rahatsızlık nedeniyle daha önce iki kez ameliyat olan Betül Bayburan (44), Lara Anadolu Hastanesi'nde uygulanan indosiyanin yeşili anjiografisi tekniğiyle sağlığına kavuştu

Tiroit deyip geçmeyin
24 Eylül 2019 - 19:52

Antalya'da paratiroid bezindeki rahatsızlık nedeniyle daha önce iki kez ameliyat olan Betül Bayburan (44), Lara Anadolu Hastanesi'nde uygulanan indosiyanin yeşili anjiografisi tekniğiyle sağlığına kavuştu.

Antalya'da Betül Bayburan, kanda kalsiyum yüksekliğiyle seyreden ve başta kemik erimesi ve böbrek taşı olmak üzere birçok organda çeşitli hastalıklara neden olan 'hiperparatiroidizm' hastalığı nedeniyle daha önce ameliyat oldu. Ancak ameliyat sonrası kan kalsiyum değerleri normal değerlerine gerilemeyen Betül Bayburan, Lara Anadolu Hastanesi'ne başvurdu. Muayene edilen Bayburan'ın ameliyat edilmesine karar verildi. Bayburan, Prof. Dr. Cumhur Arıcı, Opr. Dr. Cengiz Öngen ve Opr. Dr. İlker Turan'dan oluşan ekip tarafından 'indosiyanin yeşili anjiografisi' tekniğiyle yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Prof. Dr. Arıcı ve ekibi, aynı rahatsızlık nedeniyle kendilerine başvuran Yadigar Kök'ü (22) de ameliyat etti.
Prof. Dr. Arıcı yaptığı açıklamada, bugüne kadar aynı teknikle 8 hasta ameliyat ettiklerini, hastaların sağlıklarına kavuştuğunu söyledi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum