Reklam

TEZGAHLARDA BALIK BEREKETİ

FİYATLAR DÜŞTÜ! ŞİMDİ TAM ZAMANI

TEZGAHLARDA BALIK BEREKETİ
26 Eylül 2019 - 16:33

Antalya Balık Komisyoncuları ve İşadamları Dernek Başkanı İlhami Demir, Balık Hali'nde barbun, mercan, mezgit gibi Akdeniz'de çıkan balık türlerinde artış yaşandığını söyledi. Balık fiyatlarında geçen seneye göre artış olmadığını belirten Demir, "Her keseye, her bütçeye uygun balıklarımız mevcut" dedi. 
Türkiye'de balık av sezonunun 1 Eylül itibarıyla başlamasıyla balık halleri hareketlendi. Antalya- Kemer karayolu üzerinde yer alan Balıkçı Hali'nde sabaha karşı kasalardan indirilen balıklar, türleri ve boylarına göre ayrılıp mezat için hazırlanıyor. Market ve restoran işletmelerinin yanı sıra birçok vatandaş, almak istedikleri balıkların mezatına katılıyor. Antalya Balık Komisyoncuları ve İşadamları Dernek Başkanı İlhami Demir, halde satılan balıkların, geçen seneye göre fiyatlarının aynı olduğunu söyledi. Balığın fiyatının kırmızı et ve tavuğa göre uygun olduğunu vurgulayan Demir, vatandaşlara haftada 2-3 gün balık tüketmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

'BALIK, TAVUK VE ETE GÖRE DAHA UYGUN'
Balık Hali'nde barbun, mercan gibi Akdeniz'de çıkan balık türleri olduğunu anlatan Demir, karidesin bu sene fazla olduğunu söyledi. Demir, "Balık fiyatlarında geçen seneye göre artış yok. Her keseye, her bütçeye uygun balıklarımız mevcut. Karides, barbun ve mercana rağbet fazla. Barbun 10 liradan 30 liraya değişiyor. Mercan 10- 25 lira arasında. Biraz önce kupezi kasayla 25 liraya sattık. Bunun kilosu 2-3 liraya denk geldi. Tavuk ve ete göre daha uygun ve daha sağlıklı. Karadeniz hamsi ve palamutun başlamasına yaklaşık bir ay var" dedi.
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum