Sural davasında karar çıkmadı  

Alanyasporlu futbolcuların Kayseri deplasmanı dönüşü kiraladığı VIP minibüsün su kanalına devrilip, Çek futbolcu Josef Sural'ın yaşamını yitirdiği kazayla ilgili açılan davanın 3'üncü duruşması yapıldı.

Sural davasında karar çıkmadı  
11 Şubat 2020 - 17:42

Alanyasporlu futbolcuların Kayseri deplasmanı dönüşü kiraladığı VIP minibüsün su kanalına devrilip, Çek futbolcu Josef Sural'ın yaşamını yitirdiği kazayla ilgili açılan davanın 3'üncü duruşması yapıldı.

ŞOFÖR BERAATİNİ İSTEDİ
Davanın 3'üncü duruşması bugün Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya, tutuksuz sanık Esat Altıntaş ve avukatı Sevda Ünlü ile Josef Sural'ın eşi DenisaSuralova'nın avukatı Serra Bozarslan katıldı. Futbolcuların katılmadığı duruşmada, Altıntaş, "Rapordaki aleyhime olan hususları kabul etmiyorum. Kaza anında, ani oluşan nedenlerden dolayı araç su arkına düşmüştür. Telefona bakma veya uyuma gibi bir durum söz konusu değildir. Olayda herhangi bir kusurum olduğunu düşünmüyorum. Daha önceki savunmalarımı tekrarlar, öncelikle beraatimi, aksi taktirde lehe olan hükümlerin uygulanmasını talep ederim" dedi. Sural ailesinin avukatı Serra Bozarslan mahkemeye sunulan 2 bilirkişi raporunda da şoför Esat Altıntaş'ın asli kusurlu bulunduğunu hatırlatarak, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

'BİLİRKİŞİ RAPORU EKSİK'
Savunma avukatı Sevda Ünlü ise şöyle dedi: "Daha önce mahkemenizce de dinlenen Steven RoyCaulker ile DjalmaCampos isimli yolcuların da beyanlarında görüleceği üzere sanığın hızlı gitmediği, dosya kapsamında anlaşılmaktadır. Daha önceki savunmalarımızda kaza tespit tutanağında aleyhe olan hususları kabul etmediğimizi de bildirmiştik. Buna ilişkin olarak olay yerinde yeterli aydınlatma olmadığı, bariyer bulunmadığı sabittir. Bilirkişi raporunda bu hususlara da yer verilmesi gerekmektedir. Sanığın uyku hali ya da telefonla uğraşmak gibi bir eylemi bulunmamaktadır. Meydana gelen kazada müteveffanın da kemerinin takılı olmaması nedeniyle tali kusurlu olduğu tanık beyanlarından da anlaşılmaktadır. Önceki savunmalarımızı tekrarla birlikte sanık hakkında uygulanan adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını, aksi halde sadece yurt dışı çıkış yasağı uygulanmasını, yargılama sonunda da beratini talep ederiz."
Ayrıca bilirkişi raporunun eksik olduğunu iddia ederek, raporların tekrar düzenlenmesi talebinde bulundu.

DURUŞMA ERTELENDİ
Mahkeme, sanık Esat Altıntaş hakkındaki adli kontrol serbestlik şartının yurt dışına çıkış yasağı olarak değiştirilmesine vererek, duruşma erteledi.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum