Sosyal medyada 'İdlib' operasyonu  

Antalya'da, Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında 36 Mehmetçiğin şehit olmasının ardından sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlar yaptıkları belirlenen 43 kişi hakkında işlem yapıldı.

Sosyal medyada 'İdlib' operasyonu  
02 Mart 2020 - 12:05

Antalya'da, Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında 36 Mehmetçiğin şehit olmasının ardından sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlar yaptıkları belirlenen 43 kişi hakkında işlem yapıldı. Gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü adli kontrol şartı ile serbest kalırken, 1 kişi ise adli makamlarca tutuklandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü , 27 Şubat tarihinde Suriye'nin İdlib bölgesinde ateşkesin sağlanması ve devamı ile bölgeye yapılan insani yardım faaliyetlerinin güvenliğinin sağlaması amacıyla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik, Suriye rejim güçleri tarafından yapılan hava saldırısının ardından 36 Mehmetçiğin şehit düşmesi ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden olumsuz algı yaratmak isteyenlere karşı operasyon düzenledi. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları mercek altına alan Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışma sonrası 43 kişi hakkında işlem yaptı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI
36 Mehmetçiğin şehit olduğu hain saldırı sonrası sosyal medya platformları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Atatürk'e hakaret, Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, halk arasında korku ve panik yaratmak, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlarını işledikleri belirlenen 16'sı ilçelerde olmak üzere toplam 43 kişinin ifadesi alındı. Bu şahıslardan gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 1 kişi ise tutuklandı.

Ramazan BOZCA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum