SIRA GECESİ BAHANE KARDEŞLİK ŞAHANE

TÜTÜNCÜ, GENÇLERLE HALAY ÇEKTİ

SIRA GECESİ BAHANE KARDEŞLİK ŞAHANE
26 Kasım 2019 - 16:40

Gençler için düzenlenen sıra gecesine katılan ve gençlerle halay çeken Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Ay yıldızlı bayrağın altında hepimiz kardeşiz" dedi.
Kepez Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle gençlere yönelik sıra gecesi etkinliği düzenlendi. Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'nin spor salonunda düzenlenen programa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Yöresel sanatçıların türkülerini dinleyerek, ikram edilen çiğ köfteden tadan Başkan Hakan Tütüncü, önce protokol ile ardından öğrencilerle kol kola girerek halay çekti.

'GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ'
Gençlerin gönüllerince eğlendiği gecede bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, ünlü şair Erdem Bayazıt'ın 'Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair' adlı şiiri okudu. Ülkenin pırıl pırıl gençlerinin her zaman yanında olduklarını dile getiren Başkan Tütüncü, güzel ortamları paylaştıkları Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'ndeki gençlerle sık sık bir araya geldiklerini belirterek, bu ortamlarda bulunmanın kardeşlik duygusunu güçlendirmek açısından gençler için büyük bir kazanım olduğunu söyledi.

'AY YILDIZLI BAYRAĞIN ALTINDAYIZ'
Halay çekerken Karadenizlilerin, Malatyalıların, Antalyalıların bir arada olmasına işaret eden Başkan Tütüncü, “Çünkü biz ay yıldızlı bayrağın altında hepimiz kardeşiz. Biz doğuluyuz, biz batılıyız, kuzeyliyiz ve güneyliyiz. Biz efeyiz, biz Kürdüz, Türküz, Hititliyiz, Selçukluyuz, Osmanlıyız. Hep birlikte bu güzel ülkenin renkleriyiz. Hayata farklı pencerelerden bakabilir, ayrı kültürlerden geliyor olabiliriz. Ama bu bizim kol kola girmemize, birlikte halay ve horon etmemize engel değildir. Sizlerle bu güzel ülkenin her bir coğrafyasında sevgi ve saygı üreten, her bir noktasında gönül gönüle olmayı arzu ediyorum" dedi.
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum