Reklam

Savaş: E-fatura gözden geçirilsin

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, yeni yılda 5 bin lira üzerindeki tüm faturaların elektronik ortamda düzenlenmesi zorunluluğunun esnafa büyük külfet getireceğini belirterek, "Bu düzenlemeni yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz" dedi. ​

Savaş: E-fatura gözden geçirilsin
19 Aralık 2019 - 18:19

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, yeni yılda 5 bin lira üzerindeki tüm faturaların elektronik ortamda düzenlenmesi zorunluluğunun esnafa büyük külfet getireceğini belirterek, "Bu düzenlemeni yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz" dedi.

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, 1 Ocak 2020'den itibaren 5 bin lira üzerindeki tüm faturaların elektronik ortamda düzenlenmesi zorunluluğuyla ilgili açıklama yaptı. Esnafın bu düzenlemeye hazır olmadığını ve sıkıntıya düşeceklerini belirten Recep Savaş, mevcut durumda bilgisayarı olmayan ya da kullanmayı bilmeyen esnafın çoğunlukta olduğunu vurguladı. Savaş, "Günlük iş yoğunluğunu da düşündüğünüz zaman esnaflarımızın bu işin altından kalkabilmesi mümkün görünmüyor. Dolaysıyla bu yeni düzenleme esnaflarımıza ve serbest meslek çalışanlarımıza yeni büyük bir külfet getirecek. Bizler esnafımızın temsilcisi olarak bu düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum