Şafak'a taziye evi ve kurs merkezi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şafak Mahallesi'ne taziye evi yapacaklarını ve ikinci kurs merkezini açacaklarını açıkladı.

Şafak'a taziye evi ve kurs merkezi
03 Şubat 2020 - 15:59

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şafak Mahallesi'ne taziye evi yapacaklarını ve ikinci kurs merkezini açacaklarını açıkladı.

Başkan Hakan Tütüncü, Şafak Mahalle Muhtarı Metin Şimşek'i ziyaret ederek, bölgede devam eden ve yapılacak hizmetleri istişare etti. Başkan Tütüncü, istişarenin ardından Şafak Mahallesi sakinlerine yeni hizmetlerin müjdesini verdi. Kepez'in batı tarafındaki Şafak Mahallesi'ne, özel bir önem verdiklerini belirten Başkan Tütüncü, “Muhtarımız Metin Şimşek'le uyumlu, güzel bir çalışma yaparak, mahallemizin eksikliklerini bir bir gideriyoruz." dedi.

TAZİYE EVİNİN YERİ TESPİT EDİLDİ
Tütüncü, Şafak Mahallesi sakinlerinin taziye evi talep ettiğini aktararak, “Bu taleple alakalı gerekli yer tespitini muhtarımızla yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde Şafak Mahallesi'ne hızla bir taziye evi kazandırılması konusunda gerekli çalışmayı yapacağız. Bu yıl içerisinde de mahallemize taziye evini armağan edeceğiz" ifadesini kullandı.
Muhtarlık binasının kendi dönemlerinde yapıldığı bilgisini paylaşan Tütüncü, “Metin Şimşek muhtarımızın gayretleriyle bu muhtarlık ofisi bu dönem hizmete açıldı. Güzel bir muhtarlık ofisi olmuş. Muhtarımıza başarılı bir çalışma dönemi diliyorum" diye konuştu.

MAHALLEYE İKİNCİ KURS MERKEZİ
Başkan Hakan Tütüncü, muhtarlık binasının yanındaki Halk Eğitim Merkezi'nin kurslarının verildiği binayı, yeni kurslarla daha aktif hale getireceklerini kaydetti. Tütüncü, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bu binanın daha aktif kullanılması ve güzel bir kurs merkezine dönüştürülmesi için gerekli adımları atacağız. Belediye olarak kadınlara yönelik oldukça fazla meslek ve sanat kurslarımız var. Kurslarımızın bir kısmını yeni kurs merkezine taşıyacağız. Şafak Mahallesi'nde Orhan Gazi Semt Konağımızda kadınlara yönelik kurs imkânlarımız zaten vardı. Şimdi bu kurs merkezini de daha aktif hale getirerek, bambaşka bir hareketliliği mahalle sakinlerine yaşatacağız. Sömestirde ve yaz tatillerinde de çocuklarımıza yönelik yeni kurs merkezinde etkinlikler gerçekleştireceğiz."

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum