Parfüm Çeşitleri

İnsan vücudu veya ortamlar için güzel koku vermek amacıyla üretilmeye başlanmış olan parfümün tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir.

Parfüm Çeşitleri
25 Mart 2020 - 11:37

İnsan vücudu veya ortamlar için güzel koku vermek amacıyla üretilmeye başlanmış olan parfümün tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Güzel kokmak kavramı kadınlar için olduğu kadar erkekler için de son derece önemlidir. Parfüm çeşitli kokulu yağlar ve kimyasal maddelerden elde edilmektedir. Kelime olarak anlamı “perfumum” yani buharın içinden anlamını taşır.

Parfüm Seçmenin Önemi
Her cildin yapısı farklıdır. Dolayısıyla sürülen parfümün etkisi de kişisel imza gibi kullanan kişiye özeldir olacaktır. Bu yüzden parfüm seçiminizde kendi cildinize uygun olan ve teninizde güzel duranları belirlemek önemlidir. Bir seferde üç ya da dört parfüm denemenizi öneririz. Daha fazla deneme yapmak koku algılama açısından yanıltıcı olacaktır.

Parfüm seçiminde nerede ve hangi zamanda kullanılacağının da büyük önemi vardır. Yaz ayları için ayrı, kış ayları için ayrı kokular kullanmak önemlidir. Mesela ağır aromalı kokular yaz aylarında oldukça rahatsız edici olabilir. Yaz aylarında fresh kokular tercih edilmelidir. Yine günlük kullanım ya da özel davetlerde de farklı kokular kullanılmalıdır. Esans yoğunluklarına göre bir sıralama yaparsak yoğun esanstan hafif esansa doğru sıralama şu şekilde olacaktır.

  • Eau De Parfum
  • Eau De Toılette
  • Eau De Cologne
Parfüm sektörü oldukça geniş bir sektördür. Sektörün büyümesi ile birlikte kaliteli parfümlere uygun fiyatlardan ulaşılabilmektedir. Farklı koku ve fiyat aralığındaki ürün yelpazesi için https://www.cosmetica.com.tr/parfum/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Formun Üstü
Formun Altı
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum