Müzik ödüllerinde muhteşem final

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 6.sını düzenlediği Ulusal Müzik Ödülleri Yarışması, muhteşem bir final gecesiyle sona erdi. Final gecesini şarkıcı, söz yazarı ve besteci Zeynep Dizdar, dillerden düşmeyen şarkıları ile renklendirdi

Müzik ödüllerinde muhteşem final
23 Şubat 2020 - 15:53

Kepez Belediyesi’nin 6. Ulusal Müzik Ödülleri Yarışması’nın finali Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapıldı. Final gecesine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile beraber katıldı. Toplam 282 kişiyi eleyerek finale kadar gelen 12 yarışmacı, jüri karşısında en iyi performanslarını sergilediler. Jüri koltuğuna bu sefer şarkıcı, söz yazarı ve besteci Zeynep Dizdar oturdu. Kanal V ekranlarından canlı yayınlanan ve www.kepezkultur.com adresinden oylamanın yapıldığı yarışmada finalistlerin muhteşem sahne performansı geceye damga vurdu.

YARIŞMA 6 YILDIR AYNI HEYECANLA DEVAM EDİYOR
Final gecesinde yarışmacıların heyecanına ortak olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ulusal Müzik Ödülleri Yarışmasının 6 yıldır aynı heyecanla devam ettiğini söyledi. Her yılın Şubat ayında gerçekleştirilen yarışmanın,  Türkiye’nin gençlerine çok önemli bir imkan sağladığını belirten Başkan Tütüncü, “Belki yıllarca gizli kalacak yetenekleri gün yüzüne çıkarmak için atılan bu adım aslında Türk gençliğine verilen çok büyük bir kıymetin ifadesidir. Yarışmayı izlerken bizlerde heyecanlandık, buradaki arkadaşlarımızın heyecanını bizlerde taşıdık. Jüri üyelerimizin yapacakları yorumları bizde merak ettik. Bu proje 6 yıldır devam ediyor. Yarışmaya emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum. “ dedi.

DERECEYE GİRENLERİN ÖDÜLLERİ TÜTÜNCÜ’DEN
1990’lı yılların şarkılarının seslendirdiği final gecesinde, şarkıcı, söz yazarı ve besteci Zeynep Dizdar da, dillerden düşmeyen şarkıları ile geceye renk kattı. Unutulmaz müzik şöleninin ardından oylama sonuçlarına geçildi. Kepez Belediyesi’nin 6. Ulusal Müzik Ödülleri Yarışması’nın birincisi Orkun Kahriman, ikincisi Halil İbrahim Aktaş ve üçüncüsü de Mali Günay oldu. Dereceye girenlerin ödüllerini de Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü takdim etti. Bu yıl dereceye giren birinci 7 bin TL, ikinci 5 bin TL ve üçüncü de 3 bin TL. ile ödüllendirildi.
Haber merkezi
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum