Muratpaşa'dan esnafa destek

Muratpaşa Belediyesi, yapacağı satın almalarda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'yle (AESOB) işbirliği yapacak.

Muratpaşa'dan esnafa destek
25 Kasım 2019 - 16:39

Muratpaşa Belediyesi, AESOB'un belediyeler başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı satın almalara Antalya esnafının katılmasının sağlanmasına yönelik talebine ilişkin çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda belediyenin satın alma iş ve işlemlerini gerçekleştiren Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nün kurumun internet sitesinden yayınlanan ve internet üzerinden online teklif verebilme yöntemiyle gerçekleştirilen satın almalara Antalya esnafının katılımının sağlanması için AESOB'la işbirliği gerçekleştirecek.

ONLİNE TEKLİF İÇİN KAYIT
Bu kapsamında belediye satın almalarına ilişkin bilgilendirme birlik üyesi firmalara ilk elden gerçekleştirilecek. Yapılan görüşmelerin ardından konuyla ilgili yazı AESOB'a ulaştırılırken belediye satın almalarına ilişkin linklerin firmalarla duyurulması talep edildi. Ayrıca, birlik üyesi işyerlerinin Muratpaşa Belediyesi'ne kayıt yaptırarak online satın almalara girmesinin sağlanması gerektiği de yazıda belirtildi. AESOB da, üyelerine bilgilendirme ve duyurularının düzenli yapılmasını sağlayacak.

İHALELER İNTERNETTE
Muratpaşa Belediyesi, ihalelerini Elektronik Kamu Alımları Platformu'nun https://ekap.kik.gov.tr ve www.muratpasa-bld.gov.tr alan adlı resmi internet sitesinden ilan ederken firmaların teklif verebileceği satın almalar ise https://ebelediye.muratpasa.bel.tr/ üzerinden duyurusu gerçekleştiriliyor. Murathpaşa Belediyesi'nin bu çerçevede düzenleyeceği ihalelerden biri 5 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek. Muratpaşa Belediyesi'nin bir yıl süreyle sürücüsüz 20 adet araç kiralanmasına ilişkin ihale, saat 10.00'da belediye hizmet binasında gerçekleştirilecek.

ESNAF BİLECEK
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye dahil kamu kurum ve kuruluşlarının tüm satın alma süreçlerinin 'Kamu İhale Mevzuatı' doğrultusunda gerçekleştiğine dikkat çekti. Başkan Uysal, “Esnafımızın belediyemizin tüm satın almalarından haberdar olması için her iletişim kanalını kullanıyorduk. Bu iletişim kanallarına bir yenisini daha ekledik. Yaptığımız çalışma sonunda, Antalya esnafının rekabet ortamı içinde, satın alma süreçlerinde daha çok yer almalarını sağlamayı amaçlıyoruz." dedi.
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum