Reklam

Mecliste revizyon plan görüşüldü 

Finike Belediyesi'nin ağustos ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi yönetiminde gerçekleştirildi Toplantıda revizyon uygulama imar planı görüşüldü.

Mecliste revizyon plan görüşüldü 
07 Ağustos 2020 - 19:14

Finike Belediyesi'nin ağustos ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi yönetiminde gerçekleştirildi Toplantıda revizyon uygulama imar planı görüşüldü.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, geçmiş Kurban Bayramı'nı ve gelecek Zafer Bayramı'nı kutlayarak toplantının açılış konuşmasına başladı. 17 Ağustos Marmara depremine de değinen Başkan Geyikçi, yaşanan afeti unutmadıklarını belirterek, depreme karşı duyarlı ve hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.

Partilerin grup sözcüleri de deprem gerçeğine vurgu yaparak bu bilinçle hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 3. gündem maddesinde bütün mahalleleri kapsayan 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı görüşüldü. İmar planı, Sahilkent ve Kum mahallelerinde taban oturum uygulamasının kaldırılarak, taban alanında kullanımın isteğe bağlı olarak, yüzde 40'a kadar uygulanabilmesi eklenerek kabul edildi. Ayrıca Yenimahalle için eski yapılaşmaların bulunduğu alan kentsel dönüşüme uygun hale getirildi, eski planda dağınık olan resmi kurum alanları, park alanları, eğitim tesisleri alanları ve benzeri sosyal donatı alanları için bütüncül bir plan geliştirildi.

Gün ısılara standart getirildi

Ayrıca ilçe genelinde yeni yapılacak binalardaki gün ısı depolarının görüntü kirliliği oluşturmaması için kompozit ya da benzeri yapı malzemesiyle kamufle edilmesi ve bir standart dahilinde yerleştirilmesine karar verildi. Öte yandan Kum ve Sahilkent mahallelerinde 7 metrelik yollar, 10 metre olarak planlandı. Konut alanında kalan 12 metre ve üstü yollarda istenilmesi durumunda ticaret yapılabilecek şekilde plan notu getirildi. Hasyurt Mahallesi Kolaklar mevkiinde bulunan ve mülkiyet sorunu olduğu için yenilenemeyen Kolaklar İlkokulu binası sorunu yapılan imar planı değişikliğiyle çözüme yaklaştı. 18 uygulamasının tamamlanmasının ardından yeni okul yapılabilecek.

DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum