MAAŞLARINI ALAMAYAN ÖĞRETMENLERE DESTEK

Antalya’da bir grup veli çocuklarının eğitim aldığı özel okulda görevli öğretmenlerin 9 aydır maaşlarını alamadıklarını belirterek öğretmenlere destek oldu

06 Aralık 2019 - 16:14

Antalya’da bir grup veli çocuklarının eğitim aldığı özel okulda görevli öğretmenlerin 9 aydır maaşlarını alamadıklarını belirterek öğretmenlere destek oldu.
 
Bir yıla yakın süredir mali sıkıntı gerekçesi ile maaşlarını alamayan Doğa Koleji öğretmenlerine öğrenci velilerinden destek geldi. Kurumun Konyaaltı ilçesinde yer alan kampüsünün önünde toplanan bir grup öğrenci velisi basın açıklaması yaptı. Veliler, 65 bin öğrencisi ve 15 bine yakın öğretmen ve çalışanı ile ülkenin en yaygın eğitim kurumlarından birisi olan Doğa Koleji'nin mali sıkıntı gerekçesi ile 9 aydır maaşları düzenli olarak ödemediğini ve bu durumun öğrencilerin eğitimlerine olumsuz yansımalara sebep olduğunu belirtti. Öğrenci velileri adına konuşan öğrenci velisi ve avukat Şaylan Çığgın, çocuklarını bir eğitim kurumuna teslim etmiş ve büyük çoğunluğu parasını bir yıl önce ödemiş velilerin, bu şartlarda bile büyük bir özveri ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Doğa Koleji öğretmenlerinin yanında olduğunu belirtti.
 
VELİLER ENDİŞELİ
Öğretmen ve çalışanların maaşlarının ödenmemesi ile patlak veren ve 9 aydır devam eden durum hakkında hiçbir velilin bilgilendirilmeğini söyleyen Çığgın, "Aylardır basın kuruluşlarında, sosyal medyada ve diğer mercilerde yer alan "Doğa Koleji satıldı, el değiştirdi veya satılacak" tarzında haberler hakkında hiçbir açıklama yapılmaması ve son olarak elektriklerin kesik ve jeneratörlerle enerji sağlandığına yönelik haberler biz velilerin endişesini bir kat daha arttırmaktadır. Bizler çocuklarımızın eğitimi, öğretmenlerimizin ve çalışanların maaşlarının ödenmesi için ödediğimiz ücretlerin nereye harcandığını merak etmekteyiz ve sorularımızın cevabını beklemekteyiz" dedi.
 
ÖĞRETMENLERE DESTEK
Harcadığı emeğin karşılığını alamayan, sürekli oyalama yöntemi ile zaman kaybettirilen öğretmenlerin ekonomik ve motivasyon olarak çökertildiği için veriminin ve çalışma istedğinin her geçen gün düşeceğini belirten Çığgın, "Çocuklarımızı yeni bir okula almak ya da almak zorunda kalmak bizleri maddi olarak sıkıntıya sokmakla kalmayacak aynı zamanda yılın ortasında başka bir okula geçmek çocuklarımıza sıkıntılı bir süreç yaşatacaktır. Bu nedenle bizler velilerimizi tüm öğretmetmenlerimizin yanında yer almaya ve onlarla ortak ve birlikte hareket etmeye çağırıyoruz" dedi. Yapılan basın açıklamasının ardından okul önünde toplanan yaklaşık 40 kişilik veli grubu olaysız bir şekilde dağıldı.

Ramazan BOZCA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum