Reklam

Köpek Maması ve Köpek Malzemeleri Bütçe Dostu Fiyatlarla Uygunpetgross.com.tr 'de!

Köpek Maması ve Köpek Malzemeleri Bütçe Dostu Fiyatlarla Uygunpetgross.com.tr 'de!
17 Aralık 2021 - 10:05

 

Piyasada bulabileceğiniz çok çeşitli seçenekler göz önüne alındığında, köpekler için iyi mamayı nasıl seçeceğiniz konusunda ciddi şüpheleriniz olması normaldir. Aynı şey köpek malzemeleri için de geçerlidir. Köpeğinizin gereksinimlerini doğru yönde karşılayan malzeme ve mamalar ile onun sağlıklı kalmasını desteklemeniz son derece kolaydır. Bu aşamada önemli olan kaliteli ürünlere yönelmektir.
 

Sağlıklı ve Besleyici Köpek Mamalarına Odaklanın


Köpek beslenmesi söz konusu olduğunda mamayı; yaşa, kiloya ve bazen de ırka göre belirlenecek miktarlarda sağlamak ciddi oranda önemlidir. Bu yüzden de köpeğinize mama alırken öncelikle onun yaşını hesaba katmalısınız. Yavru dostunuz için mama arıyorsanız, ürünün mutlaka yavru köpekler için üretildiğinden emin olun. Bu sayede yavru köpeğinizin ihtiyacı olan enerjiyi ve aktifliği ona sağlamış olacaksınız. Eğer yaşlı köpek için mama arayışı içindeyseniz, ürünün yaşlı köpek dostlarımız için üretilmiş olmasına odaklanmalısınız. Eğer yaşlı köpeğinize yoğun kalorili bir mama sağlarsanız, bu durum onun sağlığı riske atabilir.

Köpek maması seçimi esnasında diğer önemli husus da köpeğinizin ırkıdır. Örneğin büyük ırk köpeğin beslenme gereksinimi küçük ırk köpeklere nazaran daha fazladır. Bu yüzden de ona uygun olarak formüle edilen mamalara yatırım yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Köpek mamasının protein, mineral ve vitamin gibi bileşenlerden yoğun olması gerekir. Böylece köpeğiniz ihtiyaç duyduğu besinsel takviyeyi mamasından almış olur.
 

Ödül Köpek Mamasını Unutmayın


Köpek ödül ve kemikleri köpeklerin hem beslenmesi hem de eğitimleri bakımından önem arz eder. Buna ek olarak ödül mama köpek dostlarımızın mutluluk seviyelerini yükseltebilir. Son derece leziz ve besleyici olan ödül mama, kaliteli bir markanın ürünü olmalıdır ve köpeklerin besin gereksinimlerine hitap etmelidir.

Ödül işlevi gören atıştırmalıklar söz konusu olduğunda, atıştırmalıkların türüne, boyutuna ve evcil hayvanın cinsine bağlı olarak çok fazla yağ içerebileceğinden, bunların özel gıda için olmadığı ve aşırı miktarda verilmemesi gerektiği konusunda bilgili olmak da gerekir. Köpeğinizin ağırlığı ve ırkına göre ne düzeyde ödül maması vereceğinizi bilmeniz şarttır. Bunun için mamanın üzerinde yer alan talimatlar bölümüne bakabilir veyahut veterinerinize danışabilirsiniz.
 

Köpek Vitaminleri ile Evcil Hayvanınızı Koruyun


Köpeklerin sağlıklı kalmaları onların bazı vitaminleri almalarıyla da ilgilidir. Köpeğinizin tüy, cilt, kemik ve diş sağlığı için vitaminlerin önemi büyüktür. Köpek mamalarında vitamin olmasına rağmen bazı köpeklerin vitamin eksikliği yaşadığı bilinir. Bu durum beslenme eksikliğinden ve köpeğinizin genel sağlığından kaynaklanır. Böyle durumlarda köpek vitaminleri ile dostunuzun sağlığını korumanız mümkündür.

En iyi köpek maması ve köpek malzemeleri için siz de pet shop uygunpetgross.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum