'Kooperatifçilik Otobüsü' yolda

Ticaret Bakarlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından 12 ili kapsayan Kooperatifçilik Otobüsü'nün Adana'dan sonra ikinci durağı Antalya oldu

'Kooperatifçilik Otobüsü' yolda
02 Mart 2020 - 14:52

Ticaret Bakarlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından 12 ili kapsayan Kooperatifçilik Otobüsü'nün Adana'dan sonra ikinci durağı Antalya oldu.

Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında hayata geçirilen, kooperatifçiliği en iyi şekilde tanıtmak, alanında uzman kişiler tarafından markalaşma, pazarlama eğitimlerinin verileceği 'Kooperatifçilik Otobüsü'nün ikinci durağı Antalya oldu. Cumhuriyet Meydanı'na park eden otobüsün çevresinde ise bölgede faaliyet gösteren kooperatiflerin kurdukları standlar yer aldı.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Antalya Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, 6. Bölge Esnaf ve Sanatlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Turalı, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, kooperatif yönetimleri ve üyelerinin katıldığı açılış programında Kooperatifçilik Otobüsü'nün görevi hakkında bilgi verildi.
Amaçlarının ülkenin her köşesine ulaşarak kooperatifçiliği tanıtmak olduğunu söyleyen Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, "Ülke çapında bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda Kooperatifçilik Otobüsü, yoğun bir program ve kalabalık ile yola çıktı. İlk durağımız Adana oldu. Şimdi ise Antalya'dayız. Sadece şehir merkezinde olmayacağız, ilçeleri de dolaşacağız. Mevcut kooperatiflerimize, alanında uzman kişiler tarafından pazarlama, markalaşma e-ticaret üzerine eğitimler verilecek. Okullarımızı ziyaret ederek çocuklarımıza ortak çalışma bilincini vereceğiz" dedi.
Açılışta konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, "Ülkemizde kooperatifçiliğin ileri seviyesine taşınmasına, sürdürülebilirliğine ve imajının olumlu yönde geliştirilmesine hizmet eden önemli bir proje olduğunu görmekteyiz. Bu projenin yeni nesillerin kooperatifçiliği daha iyi tanımasına yardımcı olacağını düşünüyorum. Kooperatifçiliğin her sektörde yaygınlaşması gerekmektedir. Kooperatif kültürü çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ulaşacaktır" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardında Antalya ve ilçelerinde faaliyet gösteren kooperatiflerin kurdukları standları dolaşan protokol, ürünler hakkında bilgi aldı. Kadınların oluşturduğu kooperatif standlarda daha uzun kalan protokol, kadın kooperatifçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum