Reklam

Kırcami seferberliği

Kırcami bölgesindeki 10 mahalle muhtarı, Kırcami Planlamasına dair kamu yararı kararının iptal talebini reddeden mahkeme kararını bozan Danıştay 10'uncu Dairesi'ndeki dava için müdahillik dilekçesi verdi.

Kırcami seferberliği
27 Kasım 2019 - 17:16

Danıştay 10'uncu Dairesi'nin, Kırcami Planlamasına dair kamu yararı kararının iptal talebini reddeden mahkeme kararını bozması üzerine Kırcami planlaması içinde olan 100 mahalle muhtarı, bu dava için müdahillik dilekçesi verdi. Kırcami bölgesi muhtarları, Muratpaşa Belediyesi'nin daha önce müdahil olduğu dava için müdahillik dilekçelerini Danıştay 10'uncu Daire Başkanlığı'na gönderilmek üzere Antalya 1'inci İdare Mahkemesi Başkanlığı'na verdi.

Muhtarlar dilekçelerinde şu noktalara dikkat çekti:
“Bölgemizin imar sorunu çok uzun yıllardır çözüm beklemektedir. İmar uygulamalarından mahallelerimiz doğrudan etkilenmektedir. Planlama alanının çevresi tümü ile planlı yerleşim alanları ile çevrilidir. Kırcami bölgesinde imara ilişkin tüm işlemler bitmiştir. Tapularımız dağıtılmış, bazı alanlarda çap alınmaya başlanmıştır. Kamu yararı kararının iptal edilmesi halinin mahalle sakinleri başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın zararına olacağı mutlaktır. Ne orman ne de tarım arazisi sayılamayacak bölgemizde, yaşamın insani şartlara yükselmesi zaruridir."
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum