KIRCAMİ'DE TARİHİ GÜN

BAŞKAN UYSAL’DAN İNŞAATA ESAS “ÇAP”

KIRCAMİ'DE TARİHİ GÜN
26 Kasım 2019 - 17:13

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami Planlaması kapsamında inşaata esas ilk çapı, Kırcami Mahallesi sınırları içindeki 13 bin 100 metrekarelik 28283 ada 1 parsel için verdi.  Başkan Uysal, mülk sahibi Mualla Doğan ve ailesine, çap belgesini törenle teslim etti.
10 mahalleyi kapsayan ve yaklaşık 30 yıldır beklenen Kırcami Planlamasına ilişkin tarihi bir gün yaşandı. 1/1000'lik uygulama planı ve parselasyonu tamamlayan Muratpaşa Belediyesi, inşaata esas ilk çapı, mülk sahibine verdi. Kırcami Mahallesi sınırları içindeki 13 bin 100 metrekarelik 28283 ada 1 parselin çapı, mülk sahibi Mualla Doğan ve ailesine, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından verildi. Kırcami Planlaması içindeki, mahallelerin muhtarları da çap verme törenine katıldı.

KENDİMİZİ BAŞARIYA MAHKUM HİSSEDİYORUZ
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami İmar Planında yine tarihi bir gün yaşadıklarını söyledi. Uysal, “30-40 yıldır insanımızın özlemini çektiği bir noktaya gelmiş durumdayız. Kırcami çok uzun yıllardır şehirleşmiş kent parçalarımızın içinde kamış olmasına rağmen bir türlü o şehirleşmiş kent parçaları ile bütünlüklü bir şekilde planlama imkanı bulamadı. Şu ya da bu nedenlerle engellenmişti. Bu engelleme çalışmaları devam etmekte ama bizim bu planı başarma sonuca erdirme mücadelemizde devam etti ve etmekte. Komşularımızla beraber bu mücadeleyi verdik, vermeye de devam edeceğiz. Kendimizi başarıya mahkum hissediyoruz" dedi.

ŞARTLARI TAŞIYAN PARSELLER İNŞAATA BAŞLAYABİLİR
Kırcami'nin hem kent bütünlüğü, kentleşmenin bütüncül ele alınması açısından, hem de yaşayanların sosyo psikolojik ruh halleri açısından ivedilikle nitelikli bir şekilde imara açılması gereken bir alan olduğunu belirten Uysal, "Şu anda da imara açılmış durumda. Hiç birinin yürürlüğünde bir engel bulunmamakta. Kentleşmiş bölgenin ve kanalizasyon altyapısının hemen sınırında olan 28283 ada 1 parseldeki 13 bin 100 metrekarelik bir alanın inşaata esas çapını mülk sahibi komşumuza veriyoruz. Umuyorum ki en kısa sürede mülk sahibi komşumuzun mimarı da projeyi tamamlayacak ardından da komşumuz inşaat müracaatında bulunacak. İnşaata da en kısa sürede başlamalarını temenni ediyoruz. Gerekli şartları taşıyan parsellerin inşaata başlamasında hiçbir engel yok" diye konuştu.

40 YILDIR HALK BUNU BEKLİYOR
Kırcami İmar Planı ile ilgili aleyhe çalışmalar yürüten çok geniş çevreler olduğuna dikkati çeken Başkan Uysal, ortaya çıkacak engelleri, Kırcami halkıyla birlikte aşacaklarına inandığını belirtti. Uysal, “Kırcami imar planı aleyhine çalışanların bir kısmı başka bölgelerdeki inşaatlarını satabilmek için bunu yapıyor. Bir kısmı da siyasi nedenle bunu yapıyor. Bir kısmı ise başkaca nedenlerle yapıyor. 30-40 yıldır bu halk, bunu beklemekte. Kentleşme açısından da son derece gerekli görülmekte. Biz planımızın arkasında sonuna kadar durmaya, mücadelemizi vermeye, ortaya çıkacak engeller ne olursa olsun, onları aşmak için halkımızla beraber mücadele etmeye kararlıyız. Kırcami halkını, 30-40 yıldır devam eden bu haksızlıktan kurtarma gayretimize hiç ara vermeyeceğiz" dedi.
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum