Kepez'e ek bütçe onaylandı

Kepez Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısında yıl içerisindeki hızlı performanstan dolayı ek bütçeye ihtiyaç duyulduğu için 12,5 milyon liralık ek bütçe oy birliğiyle kabul edildi

Kepez'e ek bütçe onaylandı
03 Aralık 2019 - 12:10

Kepez Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısında yıl içerisindeki hızlı performanstan dolayı ek bütçeye ihtiyaç duyulduğu için 12,5 milyon liralık ek bütçe oy birliğiyle kabul edildi
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan mecliste önergelerle birlikte 35 gündem maddesi görüşüldü. Mecliste en önemli konu gündemin 5. Maddesini oluşturan ek bütçe talebi oldu. Yıl içerisindeki hızlı performanstan dolayı ek bütçeye ihtiyaç duyulduğunu hatırlatan Tütüncü, gündem maddesiyle ilgili olarak meclisi bilgilendirerek, 12.5 milyon liralık bir ek bütçeye ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Tütüncü, “Asfalt ve kaldırım çalışmalarında hedeflerin aşılarak ilave alımların yapılması, yeni ihtiyaçların doğması sebebiyle asfalt ve kaldırım alımlarında artışa gidildi. Yeni yollar açıldı. Yeni yolların açılmasıyla iş makinelerimizin bakım ve onarımı, akaryakıt giderleriyle alakalı ihtiyaçlar hasıl olmuştur. 9’uncu ayda Destek Hizmetlerinin ihale dönemi başladı. Temizlik hizmetlerimizin kapsamının geliştirilmesi söz konusu. Sosyal ve kültürel projelerde insan odaklı belediyecilik uygulamalarında yeni adımlar atıldı. Bunlara da karşılık gelmek üzere 12.5 milyon liralık ek bütçeye ihtiyaç bulunmakta. Bu bütçenin kaynağı mevcut. Borçlanma yöntemiyle değil, kendi kaynaklarımızdan karşılama yöntemine gidiyoruz” dedi.
 
KEPEZ’E EK BÜTÇE
Tütüncü’nün konuşmasının ardından grup başkanları görüşlerini bildirdi. AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Demir, ek bütçe talebinin gurur verici olduğunu hatırlattı. MHP Grup Sözcüsü Ali Baki Sarıca, “Yeter ki yollarımız yapılsın, parklarımız açılsın, çöplerimiz toplansın” diye konuştu. İYİ Parti Grup Sözcüsü Cengiz Avcı ek bütçenin hayırlı olmasını diledi. CHP Grup Sözcüsü Eren Kurt ise, ek bütçenin arsa satışlarından karşılanacağına dikkat çekerek, arsa satışlarının gerçekleşip gerçekleşmediğini sordu. Tütüncü ise Kurt’a, “Gerçekleşiyor ve gerçekleşmeye devam edecek” yanıtını verdi. Konuşmaların ardından ek bütçe talebi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
 
OY BİRLİĞİYLE
Meclis gündem maddelerinin bitmesinin ardından 15 dakikalık ara verilerek ikinci oturum açıldı. 12 milyon 500 bin liralık ek bütçe yapılan oylama sonucunda oy birliğiyle kabul edildi. Ek bütçe geliri arsa satışlarından karşılanacak. Kepez Belediyesi meclisi Aralık ayı meclis toplantısında önemli kararlar da aldı. Belediyenin Altınova Orta Mahalle’de yaptırdığı cemevi ile etrafını çeviren parka Pir Sultan Abdal isminin verilmesi, Düdenbaşı Mahallesi’nde yapılan Konyalılar Cami’nin inşaat ve dekorasyon işlerinin yapımı için Kepez İlçe Müftülüğü ile protokol yapımı amacıyla belediye yönetimine yetki verilmesi ve Yeşilyurt Mahallesinde eğitim parkı alanının değerlendirilmesi kararları da oy birliğiyle kabul edildi. 

Murat ESENTEKİN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum