KEPEZ'DEN ŞAFAK'A HİZMET SAĞANAĞI

37 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN

KEPEZ'DEN ŞAFAK'A HİZMET SAĞANAĞI
10 Şubat 2020 - 17:17 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 17:21

Kepez Belediyesi, Şafak Mahallesi'nde yenileme çalışması başlattığı Ahmet Hamdi Akseki Caddesi'nin yanında, çevre kirliliğinin yaşandığı 37 bin metrekarelik alanı yeşillendiriyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şafak Mahallesi'nde 37 bin metrekarelik alanda devam eden yeşillendirme çalışmasını inceledi. Başkan Tütüncü, inceleme sırasında Mahalle Muhtarı Metin Şimşek'e yeşillendirme çalışmasıyla ilgili bilgi verdi. Başkan Tütüncü, yeşillendirme yaptıkları alanın, Akdeniz Sanayi Sitesi ile mahalle arasında önemli bir nokta olduğunun altını çizdi.

YAŞANABİLİR BİR ALAN
Bu alana uzun yıllar moloz ve çöp döküldüğünü aktaran Tütüncü, “Moloz ve çöp dökülmesinden dolayı yeşillendirme çalışması başlattığımız alanda son derece sağlıksız bir çevre ortamı söz konusuydu. Şimdi bu çevre problemini ortadan kaldırarak, alanı yeşillendiriyoruz. Böylelikle Şafak Mahallesi'nde, çocukların yeşil doku üzerinde oyun oynayabileceği, hemşehrilerimizin piknik yapabileceği, akşamları çaylarını ve kahvelerini içebilecekleri yaşanabilir bir alanı meydana getiriyoruz." ifadelerini kaydetti

ŞAFAK’A 37 BİN M2 YEŞİL ALAN
Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün yeşillendirme çalışması başlattığı iki ayrı parseldeki 37 bin metrekarelik alan, mülkiyet sorunlarından dolayı uzun yıllar atıl kalmıştı. Dökülen moloz ve çöplerden dolayı da alanda çevre kirliliği yaşanıyordu. Kepez Belediyesi de alan üzerindeki görüntü kirliliğini yeşillendirme çalışmasıyla ortadan kaldırıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, molozlar ve çöplerden temizlediği alanı, çeşitli türde ağaç dikimi ve çim ekimiyle yeşillendirecek. Sulama ve ışıklandırma tesisatı yapılacak arazinin çevresinde yürüyüş parkuru oluşturulacak. Yeşil alanın çevresine ahşap oturma mobilyaları da konulacak.
Kepez Belediyesi, yeşillendireceği alanın yanındaki Ahmet Hamdi Akseki ile Azem Akkaya caddelerini de yeniliyor.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum