Reklam

Kemer Belediyesi'nde aralık meclisi

Kemer Belediyesi'nin aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi'nde aralık meclisi
04 Aralık 2019 - 16:21

Kemer Belediyesi'nin aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi'nin aralık ayı meclisi Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yönettiği oturumda yapıldı. Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya CHP grubu katılmadı. Toplantı öncesi belediyenin borçları ve yapılan yatırımlarla ilgili kısa bir bilgilendirme konuşması yapan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "31 Mart'tan 2 Aralık'a kadar belediyemizin ödemiş olduğu borç 26 milyon 100 bin lira. Nakit yapılan yatırım 5 milyon 500 lira. Şu anda Kemer Belediyesi'nin bankada 20 milyon lira parası var. Bunun yanı sıra belediyenin şirketinin 9 milyon lira borcu yapılandırıldı. 500 bin lira önden verildi ve ayda 400 bin lira olarak ödemelerimizi yapıyoruz. Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi'nin devamında 470 metrekare sıcak asfaltla kaplandı. Aynı asfalt ekibi Ayışığı'na giden yola geçecek. Şu anda Ayışığı'nda arkadaşlar yağmur suyu drenaj hatları ve elektrik direklerinin değişimini yapıyor. Bordür çalışmaları devam ediyor. Atatürk Parkı ile ilgili de şu anda ihale hazırlıkları yapılıyor. Lise Caddesi'ndeki dükkanları giydirme çalışmaları da var" dedi.

Başkan Topaloğlu'nun konuşmasından sonra gündeme geçildi. Belediyede geçici işçi statüsünde çalışan işçilere çalışma vizesi verilmesi konusunun görüşülmesi konusu oybirliğiyle kabul edildi. Müdürlükler arası bütçe aktarması konusunun görüşülmesi ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun bir silahlı yakın koruma ile korunması konusunun görüşülmesi konuları oybirliğiyle kabul edildi.
Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği'nin (ANTAB) 27/11/2019 tarih ve 61 sayılı yazısının görüşülmesi konusu oyçokluğuyla kabul edilerek, Kemer Belediyesi'nin ANTAB'a üye olması karara bağlandı.

Kamu kurum ve kuruluşları, okullar, her türlü spor kulüpleri, dernekler, vakıflar, sivil toplu kuruluşları gibi yerlerden talep edilen il içi ve il dışına araç görevlendirilmesi konusunun 2020 yılı gelir tarifesinde belirlenen fiyatlar üzerinden görevlendirilip, görevlendirilmeyeceği konusunun görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi.
Göynük Mahallesi ile Çamyuva Mahallesi'nde kurulan semt pazarları için 2020 yılı gelir tarifesinde belirlenen fiyat üzerinden otobüs seferlerinin devam edip etmeyeceği konusunun görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan Kındılçeşme bölgesine ait imar planı değişikliğinin görüşülmesi oybirliğiyle İmar Komisyonu'na sevk edildi.

DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum