Jandarmadan muhtarlara düğün uyarısı

Jandarmadan muhtarlara düğün uyarısı
23 Haziran 2022 - 13:40

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde düğün ve eğlencelerde silah ve patlayıcı maddelerin kullanımının önüne geçilmesi amacıyla muhtarlarla toplantı yapıldı.

Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı, özel günlerde yapılan kutlamalarda silah ve patlayıcı maddelerin kullanılmasının önüne geçmek maksadıyla Şehit Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda 'Mutluluğa Kurşun Sıkma' toplantısı düzenledi. Toplantıya, Kaymakam Resul Özdemir başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda ilçe merkezi ve 58 mahallede gerçekleşen düğünler ve eğlencelerde kötü sonuçların olmaması için muhtarlara uyarılarda bulunulurken, olumsuz bir durum yaşanmadan önce muhtarların kolluk kuvvetlerine bilgi vermesi gerektiği anlatıldı. Düğünlerin, cenaze evine dönüşmemesi, vatandaşların daha dikkatli olması, bir kişinin silahla ateş etme zevki için düğün ve eğlenceye katılan davetlilerin huzursuz olmaması gerektiği vurgulanırken, bundan sonraki düğün davetiyelerinin alt kısmına 'Düğünümüzde silah atmak yasaktır' ibaresinin mutlaka yazdırılması gerektiği, yazılmadığı takdirde mülki makamlarca düğün izni verilmeyeceği aktarıldı.

FOTOĞRAFLI


DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum