Reklam

 İSTİHDAMDA DEV BULUŞMA

İŞ MÜLAKATLARINA 429 KİŞİ KATILDI

 İSTİHDAMDA DEV BULUŞMA
13 Şubat 2020 - 14:47

Kepez Belediyesi'nin 'İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi', iş arayanlarla işverenleri buluşturmaya devam ediyor. Geçen hafta iş arayanlarla, işverenleri Antalya Havalimanı'nda faaliyet gösteren bir firma ile buluşturan merkezin iş mülakatlarına 429 kişi katıldı.  

İşsizliğin önlenmesi ve istihdama katkı sağlanması amacıyla kurulan İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi, binlerce kişiye iş kapılarını sonuna kadar aralıyor. Kepez Belediyesi'nin en önemli projeleri arasında yer alan İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi, kurulduğu günden bu yana işverenlere kalifiye eleman, iş arayanlara da güvenli iş ortamı imkanı sunuyor. Merkez, geçen hafta iş arayan 300 kişiyi Antalya Havalimanı'nda faaliyet gösteren bir firma ile buluşturmuş, B ve E ehliyetli şoför ve yer hizmet personeli alımına aracılık etmişti.

OTEL PERSONELİ ALIMI
İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi, bu hafta da Antalya-Kundu bölgesindeki bir otel zincirinin eleman alımlarına aracılık yaptı. Mimar Sinan Kongre Merkezi'ndeki istihdam buluşmasında çeşitli alanlarda otel personeli alımı yapıldı. İş arayan 129 kişinin otel hakkında bilgilendirilmesinin ardından mülakat görüşmelerine geçildi. Gün boyu devam eden mülakatlar sonunda kat görevlisi, meydancı, garson, bulaşıkçı, güvenlik görevlisi, bahçıvan, havuz personeli, marangoz ve teknik servis statüsünde eleman alımı yapıldı.
Kepez Belediyesi'nin İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi, her iş talebini titizlikle dikkate alıyor. Mesleki ve istenen iş alanına göre yapılan sınıflandırmanın ardından, iş arayanlar ile işverenler bir araya getiriliyor. İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi, 2 firmanın gerçekleştirdiği mülakatlarda 429 kişiye iş kapılarını araladı.  

DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum