Reklam

HUZUR VE SAADETİN ANAHTARI 'MİLLÎ GÖRÜŞ'  

BAŞKAN DÜZEN’DEN “KARDEŞLİK” VURGUSU ‘Millî Görüş’ hareketinin tek siyasi temsilcisi olan Saadet Partisi’nin, ülke genelinde kilit bir rol oynadığını belirten İl Başkanı Ramazan Düzen, üzerlerine oynanan yok etme planlarına, yürütülen algı operasyonlarına rağmen, Türkiye’nin en dinamik teşkilat yapısına sahip olduklarını vurguladı. Yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını bildiren Düzen, "Huzur ve kardeşliğin teminatı Millî Görüş’tür” dedi

HUZUR VE SAADETİN ANAHTARI 'MİLLÎ GÖRÜŞ'  
27 Kasım 2019 - 18:08

SAADET’DEN ANLAMLI ZİYARET
Refah-yol hükümetinin Efsane başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın bıraktığı siyasi miras olan Saadet Partisi’nin Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, bünyesinde Gazete Bir, Akdeniz Manşet ve İleri gazetelerini barındıran Akdeniz Manşet Medya Grubu’nu ziyaret etti. Başkan yardımcıları Zafer Düzen, Aydın Çevik ve Selman Güler’in de eşlik ettiği ziyarette, Antalya ve ülke gündemine ilişkin önemli konular görüşüldü. Başkan Düzen, Saadet Partisi olarak, tüm yurt genelinde olduğu gibi Antalya ve ilçelerinde de yarın seçim olacakmış gibi aktif bir şekilde sahalarda olduklarını belirterek, “Köy-köy, bucak-bucak geziyoruz” ifadelerine yer verdi.

KONGREYE ANTALYA DAMGASI
Partisinin 3 Kasım’da 7’nci olağan genel kongresini coşkuyla gerçekleştirdiklerini anımsatan Düzen, Antalya’nın kongreden güçlü bir şekilde çıktığını ifade etti. Başkan Düzen kongreden, 75 asil, 30 yedek olmak üzere 105 kişilik Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine Antalya’dan Galip Akın, Hasan Güldal,  Sedat Cengiz, Ersan Bilgin ve Yusuf Sunar’ın seçildiğine dikkat çekti. Kongreyle birlikte 2’nci 50 yılın düğmesine bastıklarını dile getiren Düzen, 1969 bağımsızlar hareketiyle başlayan ve rahmetli Necmettin Erbakan’ın tek başına yürüttüğü ‘Millî Görüş’ hareketinin heyecanla devam ettiğini anlattı.

BÜYÜKŞEHİR BÜTÇESİNDE AÇIK VAR
Antalya’nın bütçesinde büyük bir açık olduğunu belirten Düzen, “Biz Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e belli bir süre fırsat tanıdık. Tanımaya devam edeceğiz. Faydalı olacak noktalarda meclis üyemiz aracılığıyla destek vereceğiz ama yanlışlarında ikaz edeceğiz. 2020 yılı bütçesinde 3 milyar 450 milyon lira bütçe gideri, 2 milyar 716 milyon lira bütçe geliri hedefi var. Bütçe, 736 milyon lira açıkla başlıyor. Bu açığın 200 milyon lirasını iç borçla, 536 milyon lirası da dış bankalardan kapatılacağı deklare edildi. Böyle bir bütçe yapılması mümkün değil. Bizim dönemimizde hep denk bütçe konuldu. Bütçelerimiz fazla veriyordu” diye konuştu

ÜRETİM YOKSA KALKINMA HAYAL
AK Parti’nin 3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara geldiğini hatırlatan Düzen, 17 yıllık AK Parti iktidarında dış politikanın iflas ettiğini, ekonominin felç olduğunu iddia etti. Ülke genelinde yoksulluğun ciddi seviyelere ulaştığını bildiren Başkan Düzen, ekonomiden ekolojiye, adaletten demokrasiye, tarımdan sanayiye,  eğitimden dış politikaya sürekli savrulan bir Türkiye olduğunu söyledi. Türkiye'nin öncelerde 7 tarım ülkesinden biri olduğunu şimdi ise dışa bağımlılığın arttığını öne süren Düzen, yıllardır uygulanan faizci ekonomi sistemi nedeniyle ülkenin ağır sorunlar yaşadığını ifade ederek, faizci anlayışın başta ekonomi olmak üzere diğer alanlara verdiği zararları anlattı.

'MİLLÎ GÖRÜŞ KARDEŞLİK YOLU'
Hükümetin doğru yaptığı icraatları desteklediklerini, yanlışlarını ise eleştirmeyi sürdüreceklerini dile getiren Başkan Düzen, son dönemlerde üzerlerine oynanan yok etme planlarına, yürütülen algı operasyonlarına rağmen, Türkiye’nin en dinamik teşkilat yapısına sahip olduklarını vurguladı. Başkan Düzen, “Tüm Türkiye’nin izlediği üzere Saadet Partisi her zaman Türk siyasetinin kilit partisi haline gelmiştir. Millî Görüş hareketi her daim siyasete yön vermiştir. Genel başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun izlemiş olduğu olumlu, barışçı, tutarlı, halkımızı kutuplaştırmayan isabetli hamleleriyle günümüz siyasetinde aktif rol almaya devam ediyoruz. Ülkemizin kalkınması için, huzuru için, kardeşliği için, tek bir yol var. O da bu ülkenin Millî Görüş ile yönetilmesinden geçer” dedi.

ÇARE AB DEĞİL, “D8 VE İSLAM BİRLİĞİ”
Necmettin Erbakan zamanında başlatılan D8’lerin (Gelişen Sekiz Ülke) ve İslam Birliği’nin mutlaka gündeme alınması gerektiğini aktaran Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, “Amerika ile bir araya gelmenin kolaylığından bahsedip de İslam ülkeleri ile bir araya gelemiyoruz demenin hakikatte hiçbir mesuliyeti ve vicdanlarda hiçbir farklılığı olmayacaktır. Bu düzenden kurtulmanın çaresi AB değil, D8 ve İslam Birliği’dir. Suriye’yle ilgili bir çözüm için mutlaka ama mutlaka Suriye’yle en az Amerika ve Rusya’yla olduğu kadar görüşülmeli ve bu coğrafyanın kaderini bu coğrafyanın insanları tayin etmelidir.” ifadelerini kaydetti.
Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
BAYRAKTAR’A SİTEM, TAŞ’A ÖVGÜ…
AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın, geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi’yle ilgili çirkin sözler sarf ettiğini hatırlatan Başkan Düzen, bu açıklamanın talihsiz olduğunu aktardı. Düzen, konuyla ilgili AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın yaptığı açıklamada, Bayraktar’a karşı nitelikli bir duruş sergilediğini ve kendilerini bahtiyar ettiğini kaydetti. Başkan Ramazan Düzen, parti olarak en büyük gündem maddelerinin ülkenin birlik ve beraberliği olduğuna dikkat çekerek, ayrıştırıcı tutumdan halkı uzaklaştırmak istediklerini aktardı.

PARTİLERE “KUCAKLAŞMA” ÇAĞRISI
Kent siyasetinde kucaklaşmaya ihtiyaç olduğunu vurgulayan Düzen, “AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, BBP olmak üzere vatanını, milletini önceleyen ne kadar siyasi parti varsa il başkanları olarak Antalya’nın en görkemli meydanında el ele, gönül gönüle yürüyelim, kucaklaşalım. Kutuplaşmadan, düşmanlaşmadan, şeytanlaştırma dilinden artık ülkemizin kurtarılması gerekiyor. Misafirimiz olsunlar. Aynı kaba ellerimizi bandırarak çiğ köfte yapalım, vatan türküleri söyleyelim istiyorum. Biz siyasete bu pencereden bakıyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Ramazan BOZCA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum