Reklam

Helal size çocuklar

2019 YILI REKORLARLA SONA ERDİ

Helal size çocuklar
14 Ocak 2020 - 18:33

2019 Antalyalı muaythaicileriçin rekorlar yılı oldu. Antalyalı sporcular Avrupa ve Dünya Şampiyonları'nda 15 altın, 8 gümüş ve 12 bronz madalya kazandı.

RİNGLERİN ALTIN ÇOCUKLARI
Antalya'da hızla yayılan ve 7'den 77'ye her yaş grubundan insanların büyük rağbet gösterdiği muaythai, 2019 yılında altın yılını yaşadı. Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yanı sıra Polis Gücü ve Demir Pençe Spor Kulübü'nün antrenörlüğünü yapan MuayThai Milli Takım Baş Antrenörü Yasin Urlu 2019 yılının Antalyalı muaythaicileraçısından son derece verimli geçtiğini belirtti. Antalya'da MuayThai ile ilgilenen 20 binin üzerinde lisanslı sporcu olduğunu belirten Urlu, bu sayının her geçen gün dahada arttığını söyledi.

REKORLAR YILI OLDU
2019'un kendileri için rekorlarla dolu bir yıl olduğunu söyleyen Urlu, Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları'nda önemli başarılara imza attıklarını belirtti. Antalyalı muaythaicilerin2019 yılı içerisinde 3 Dünya Şampiyonluğu, 1 Dünya 2'nciliği ve 1 Dünya 3'üncülüğünün yanı sıra Avrupa'nın en prestijli organizasyonlarından birisi olan EMF Cup'ta ise 12 Avrupa Kupası Şampiyonluğu, 7 Avrupa Kupası 2'nciliği, 11 Avrupa Kupası 3'üncülüğü kazandıklarını söyledi.

BAŞARILAR DEVAM EDECEK
MuayThai Milli Takımı'na da 30 sporcu ile en fazla sporcu gönderen il ve Türkiye MuayThai Federasyonu'nda dünya şampiyonasına en fazla sporcu gönderen teknik direktörler olduklarını belirten Urlu, "Dünya şampiyonasına ve Milli Takıma en fazla sporcu gönderen antrenör olmanın gururunu yaşıyorum. Bana her zaman inanan ve yanımda olan hocam, abim Hasan Urlu ve Hüseyin İnce hocaya teşekkür ederim" dedi. MuayThai Milli Takım Baş Antrenörü Yasin Urlu ayrıca 2019'da ki başarılarının üzerine koyarak 2020'de de Antalya'nın adını duyurmaya devam edeceklerini belirtti.

Serçin ÇILDIR, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum