Reklam

Fransız Askısı ile Yüz Germe

Fransız askılama yöntemi ile yüz germe işlemi, ameliyatsız yüz gerdirme yöntemlerinden birisidir.

Fransız Askısı ile Yüz Germe
05 Kasım 2020 - 17:43
Fransız askılama yöntemi ile yüz germe işlemi, ameliyatsız yüz gerdirme yöntemlerinden birisidir. Uygulama silikon malzeme ile kaplanmış polyester iplerin kullanılarak cildin gerilmesi suretiyle gerçekleştirilmektedir. Daha gergin ve genç bir yüze kavuşulmasını sağlayan Fransız Askısı yöntemi, 20 yaş kadar daha genç bir görünüm ortaya çıkarabilmektedir. İşlemin gösterdiği başarı ve ameliyatsız bir seçenek olması, son dönemlerde tercih edilebilirliğini oldukça arttırmıştır.

Fransız Askısı yönteminin en önemli noktalarından birisi, kullanılan iplerin oldukça dayanıklı olmasıdır. İçi polyester dışı ise silikon malzemeden üretilen özel ipler, operasyonun güvenliğini arttırmaktadır. Bunun yanında iplerin uygulanması sırasında cildin uyarılması da, ciltteki kollajen üretimini arttırmaktadır. Bu sayede çok daha genç bir cilt görünümü elde edilmektedir. Kullanılan iplerin esnek yapısı, mimik kaybı yaşanmasını engellemektedir.

Fransız Askısı Uygulanabilecek Kişiler Kimlerdir?

Fransız Askısı uygulanabilecek kişiler incelendiğinde, uygulamanın oldukça geniş bir kitleye hitap ettiği görülmektedir. Ameliyatsız bir şekilde gençleşmek isteyenler için kurtarıcı niteliğinde olan uygulama, kısmı yüz felci geçiren hastalarda da tedavi niteliğinde uygulanabilmektedir. Cinsiyet noktasında herhangi bir sınırlama yapılmamıştır. 35 – 70 yaş arasındaki tüm hastaların tercih edebileceği bir yöntemdir. Ancak uygulamadan en başarılı sonucu alabilmek için cilt tipi noktasında bazı sınırlamalar bulunmaktadır. Bu sınırlamalar şu şekilde sıralanabilmektedir:
 • İp uygulamasının gerçekleştirilmesi için cildin hafif veya orta derecede kırışmış olması gerekmektedir. Yoğun sarkma problemleri için tavsiye edilen bir yöntem değildir.
 • Cildin çok ince yapılı olması durumunda beklenen sonuç elde edilememektedir.
 • Cilt yapısının çok kalın olması durumunda, iplerin yetersiz kalması nedeniyle başarı elde edilememektedir.
Fransız Askısı uygulaması talebinde bulunan kişinin uygulama için ideal olup olmadığına ilişkin karar yapılacak ön muayene sonrasında verilmektedir. Kişinin uygulamaya engel bir durumu olmaması halinde doktor ve hasta ortak çalışması ile uygulama süreci planlanmaktadır.

Fransız Askısı Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Fransız Askısı uygulamasının avantajları, yüz gerdirme işlemi için tedavi seçimi yaparken rehber olacak noktalardan birisidir. Bu nedenle değinmek gerekmektedir. Uygulamanın avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:
 • İplerin mimik kaybına neden olmaması uygulamanın en önemli avantajıdır.
 • Kişinin doğal görünümü bozulmadan sarkma ve kırışmaların giderilmesi sağlanmaktadır.
 • Uygulamanın ameliyatsız bir yöntem olması,  kesi açılmadan gerçekleştirilebilmesini mümkün hale getirmektedir.
 • Uygulama sırasında acı ve ağrı hissedilmemektedir.
 • Uygulama sonrasında hasta doğrudan gündelik yaşantısına dönebilmektedir.
 • Fransız Askısı uygulamasında enfeksiyon riski minimum seviyeye indirilmiştir.

Fransız Askısı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fransız Askısı uygulama süreci, genellikle tek bir seans sürmektedir. Seans süresi uygulamanın gerçekleştirileceği bölgeye göre değişiklik gösterse de, 30 ila 60 dakika arasında olduğu söylenebilmektedir. Uygulama süreci ise kısaca şu şekilde ilerlemektedir:
 • Uygulama sırasında acı veya ağrı olmaması için hastaya lokal anestezi uygulamaktadır.
 • Anestezi uygulaması etki gösterdikten sonra operasyon bölgesi belirlenmektedir ve ipler yerleştirilmektedir.
 • İpler deri altına yerleştirilmektedir.
 • Germe işlemi sonrasındaki fazla deri, saç içerisine gizlenerek doğal görünüm korunmaktadır.
 • İpin tutunma bölgesi olarak kulak üzeri bölge tercih edilmiştir. Bu sayede dikiş atılma zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır.
 • Uygulama sonrasında enfeksiyon riskine karşı hastaya ilaç reçete edilebilmektedir.

Fransız Askısı Uygulaması Tekrar Edilebilir Mi?

Fransız Askısı uygulaması tekrarı mümkün olan bir tedavi yöntemidir. Yöntem sırasında kullanılan iplerin esnek ve dayanıklı yapısı, 10 yıl gibi uzun bir süre yöntemin sonuçlarının görülebilmesini sağlamaktadır. Esnekliğin bir diğer önemli faydası ise kilo alma gibi durumlardan etkilenmemesidir. Bununla birlikte gerekli görmeniz durumunda hem yüz bölgesindeki hem de vücudunuzdaki Fransız Askısı uygulamasını tekrar edebilirsiniz.
Kaynak: https://www.estetikpedia.com
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 0 Yorum