Reklam

FESTİVAL ATEŞİ

İLK GÜNDE BİNLERCE ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

FESTİVAL ATEŞİ
23 Ocak 2020 - 18:56

Kepez Belediyesi, muhteşem bir festivale ev sahipliği yapıyor. Çocukların yarıyıl tatilini aktif ve verimli geçirmesi için düzenlenen Antalya Sömestir Festivali, ilk gününde binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Antalya Sömestir Festivali, birbirinden renkli etkinliklerle Kepez'de başladı. Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen festival, ilk gününde ziyaretçi akınına uğradı. Mimar Sinan Kongre Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı festivalin ilk günü, çocuklar için birbirinden eğlenceli etkinlikler hazırlandı. Palyaço Show ve Bubble Show ile keyifli saatler geçiren çocuklar, çok sevilen TRT Çocuk Tiyatrosu Kare Takımı Müzikali ile buluştu. Birbirinden yetenekli çocuklardan oluşan Kepez Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası'nın verdiği konser ise kulakların pasını sildi. Festivalin etkinlik tablosunda turnuvalar ve atölye çalışmaları da yer aldı. Çocuklar, buz pisti, survivor, planetaryum, kar küresi, langırt, balon park ile eğlenceyi doyasıya yaşadı. Atölye çalışmaları kapsamında yer alan bilim, kodlama, seramik, ebru, tasarım, boyama, elma şekeri, çikolata çalışmaları da çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

MİNİKLER SORDU, YAZAR CEVAPLADI
Antalya Sömestir Festivali'nin ilk günkü söyleşi ve imza günü konuğu da Oyuncu Anne-Çocuk Yazarı Şermin Yaşar oldu. 'Cingo', Dedemin Bakkalı', gibi pek çok kitaba imza atan Şermin Yaşar, söyleşi ve imza gününde hayranlarıyla bir araya geldi. Hayranlarının ve okuyucularının yoğun ilgi gösterdiği Yaşar, miniklerin sorularını cevapladı. Yaşar, minik hayranlarından, 'Kitap yazması zor mu?, Başka kitaplar yazacak mısınız? Kitaplarınızı nasıl yazıyorsunuz?' gibi sorular aldı. Şermin Yaşar'ın akıcı bir dille sürdürdüğü söyleşisi hem minik hayranlarından, hem de annelerinden tam not aldı.

İlk gününde tüm ziyaretçilerine güzel ve keyifli bir gün sunan Antalya Sömestir Festivali, 26 Ocak Pazar gününe kadar 11.30 ile 18.00 saatleri arasında tüm çocukları bekliyor.

DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum