EXPO'DA AFRO ANTALYA ŞENLİĞİ

Sivil Düşünce Derneği (SDD), şehrimizin çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve kurumları ile ortak projeler üreterek kente katma değer kazandırmaya devam ediyor.

EXPO'DA AFRO ANTALYA ŞENLİĞİ
04 Aralık 2019 - 18:20

Sivil Düşünce Derneği (SDD), şehrimizin çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve kurumları ile ortak projeler üreterek kente katma değer kazandırmaya devam ediyor.

EXPO Antalya Fuar Alanı’nda, Tarım İl Müdürü Mustafa Özen'in ev sahipliğinde şehrimizin önemli dinamiklerinden Akdeniz Üniversitesi işbirliğimizle ilki gerçekleştirilen Afro Antalya Şenliği büyük bir heyecana sebep oldu. Sivil Düşünce Derneği ana tema olarak Afrika ülkeleri tanıtım günleri projesinin birinci aşamasını ilan etti.

Sivil Düşünce Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, Afro projemizin birkaç ayağı olacaktır.  GastroAfro organizasyonlarını ikinci aşama olarak kabul ediyoruz. Bu organizasyon hakkında bir parantez açmam gerekirse, yöresel lezzetlerin, yöresel kıyafetlerle sunumu ve Afrika kültürünü yansıtan müzik ve danslarla zenginleştirilmesini hedefliyoruz dedi.

Gültekin, Afro projemizin sonuç bölümünde yani projemizin üçüncü etabında Afro Diploması Şenliği planlıyoruz. Bu nedir? Ülkemizdeki Afrika Büyükelçileri, Konsolos ve Fahri Konsolosların Expo Antalya içerisinde bulunan Kenya ve Sudan evlerinde yapılacak organizasyon da ağırlanması ve uluslararası işbirliği olarak isimlendirebiliriz dedi.

Afro Antalya Şenliğinin ilki Benin Günü etkinliğinde, Sivil Düşünce Derneği, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi paydaşlığıyla sulu boya ANTALYA RESİMLERİ sergi açılışını gerçekleştirdik. Antalya da ilk kez sergilenen Antalya'nın geçmişten günümüze sulu boya tekniği ile resmedildiği çalışmalar ziyaretçiler tarafından beğeni ile takip edildi.

Benin Cumhuriyeti Konferansında Nüfusunun 11 milyon olduğunu öğrendim, İstanbul'da 15 milyonuz. Benin'in Yüzölçümü 114,763 km². Türkiye’mizin 783.562 km²
Benin ekonomisi, transit ticaret ve tarım üzerine kurulu. Halkın çoğunluğu tarımla uğraşıyor. Kahve, hurma, yer fıstığı, tütün, fasulye, biber, patates yetiştirilir ve dış ülkelere satılır.

Ormanlık bölgelerde bol miktarda Hindistan Cevizi bulunur. Kıyı bölgelerde balıkçılık yaygındır. Resmî dili Fransızcadır.

Sivil Düşünce Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, Afro Antalya Şenliği'nin kahramanlarından Tarım İl Müdürü Mustafa Özen'e, Akdeniz Üniversitesini temsilen öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş'a, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz'a, AFRO öğrenci topluluğuna ve fedakâr Sivil Düşünce ailesinin tüm bireylerine teşekkür ediyorum.Yeni projelerimizde tüm Antalyalıları aramızda görmek istiyoruz. Her bireyi STK çalışmalarına katkıda bulunmaya, Antalya için pozitif ayrımcılık yapmaya davet ediyoruz dedi.

HABER MERKEZİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum