ERENKÖY'E KREŞ MÜJDESİ

Kepez Belediyesi, verdiği kaliteli, güvenli okul öncesi eğitimden dolayı yoğun ilgi gören Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin 4. şubesini Erenköy’de açıyor.

ERENKÖY'E KREŞ MÜJDESİ
23 Şubat 2020 - 16:31

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminin kalıcı bir eseri olan Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreş’i, çalışan annelere destek olunması ve okul öncesi eğitime katkı sağlanması amacıyla açılmıştı. Bu dönem 300 öğrencisi olan Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi, kaliteli eğitimi, güvenli ortamı ve sosyal imkânlarından dolayı Antalyalılar tarafından ciddi bir ilgi gördü. Kepez Belediyesi, yoğun ilgiden dolayı bu eğitim kurumunu, yeni şubelerle büyütüyor. Merkez binası Teomanpaşa Mahallesi’nde olan Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi, Özgürlük ile Ahatlı mahallelerinde açılmıştı.

KREŞ 120 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ OLACAK
Kreşin 4. binası da Erenköy Mahallesi’ne kazandırılıyor. Belediyenin, Ahmet Vefik Paşa Caddesi’ndeki 420 m2 büyüklüğündeki tek katlı binası, tadilatla kreşe dönüştürülüyor. Kreş için mevcut binanın yanına, 60 m2 ek bir yapı da inşa edilecek. Kreşin kapalı alanı 480 m2, öğrenci kapasitesi 120 ve sınıf sayısı da 6 olacak. Yemekhanesi, kapalı ve açık oyun alanları, çok amaçlı salonuyla Erenköy kreşi, çocuklara kaliteli bir eğitim yuvası olacak. Mevcut binanın tadilatı ile ek bina yapımının ihalesi de gerçekleşti. İhale sürecinin resmiyet kazanması ve yüklenici firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra kreş binasının yapımına başlanılacak.

ÇALIŞAN ANNELERE KOLAYLIK
Kreşin, Erenköy ve çevresindeki mahallelere hayırlı olmasını dileyen Başkan Hakan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “Kreşlerimizi, çalışan annelerimize destek olmak ve okul öncesi eğitime katkı sağlamak amacıyla büyütmeye devam ediyoruz. 3 ayrı bölgedeki Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’mizde, bu dönem 300 çocuğumuza okul öncesi eğitim veriliyor. Hemşehrilerimiz de güvenli okul öncesi eğitim yuvası olan kreşlerimize yeni şubeler eklememizi talep ediyor. İmkânlarımız elverdiğince kreşimize yeni şubeler eklemin gayreti içerisindeyiz. Şimdi de Erenköy ve çevre mahallelerimizin kreş isteğini karşılıyoruz.  Ahmet Vefik Paşa Caddesi’ndeki binamızı, yapacağımız tadilat sonrası kreş haline getiriyoruz. 120 çocuğumuza eğitim yuvası olacak kreşimiz, bölgede çalışan annelerimizin hayatını kolaylaştıracak. Erenköy, Çamlıbel, Kanal başta olmak üzere bölgedeki mahallelerimize okul öncesi eğitimde güzel bir tesisi kazandırmış olacağız. Kreşimiz, mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun.”  
Haber merkezi
 

 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum