EMO'dan sempozyuma davet

EMO Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, YEKSEM Yürütme Kurulu Başkanı Şaban Tat, tüm ilgilileri 12 Aralık’taki 10’uncu Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve sergiye davet etti

EMO'dan sempozyuma davet
04 Aralık 2019 - 18:02

EMO Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, YEKSEM Yürütme Kurulu Başkanı Şaban Tat, tüm ilgilileri 12 Aralık’taki 10’uncu Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve sergiye davet etti.
 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi tarafından 12 Aralık’ta düzenlenecek olan 10’uncu Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM 2019) ile ilgili açıklamalarda bulunan  EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı YEKSEM Yürütme Kurulu Başkanı Şaban Tat, “Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek sempozyumda; güneş, rüzgar, hidrolik, jeotermal, biokütle ve dalga enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları bilimsel, teknik, ekonomik, hukuki ve toplumsal boyutlarıyla masaya yatırılacaktır. Çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımının önemine odaklanan sempozyum çerçevesinde 14 oturumda 65 akademik bildiri sunulacaktır. Program kapsamında ayrıca poster bildirilerden oluşan bir oturum da yer alıyor. Sempozyum süresince ayrıca 6 panel gerçekleştirilecektir. Bununla birlikte yine sempozyum kapsamında; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızda ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları’ ve ‘Yenilenebilir Enerjinin Ülkemiz ve Dünyamız Açısından Önemi’ konularında farkındalık oluşturmak amacıyla, ilimizdeki ortaokul kademesindeki öğrencilere yönelik ‘Temiz Bir Dünya İçin Yenilenebilir Enerji’ temalı resim yarışması ödül programı düzenlenecektir” şeklinde konuştu.

Serçin ÇILDIR
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum