Emlakçılara yeterlilik belgesi

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme sınavını başarıyla geçen emlakçılara, Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgeleri verildi

Emlakçılara yeterlilik belgesi
17 Eylül 2019 - 16:58

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme sınavını başarıyla geçen emlakçılara, Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgeleri verildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), ATSO MESEM  ve TOBB MEYBEM A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen 'Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5' mesleki yeterlilik belgelendirme sınavlarına katılım sağlayan sektör yetkilileri ve çalışanları belgelerini, ATSO yönetim kurulu üyesi Mustafa Ayanoğlu'ndan aldı.

BELGESİ OLMAYAN SATIŞ YAPAMAYACAK
Taşınmaz Ticareti'ne dair yönetmeliğin 05 Haziran 2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Mustafa Ayanoğlu, yönetmelik gereğince mesleki yeterlilik belgesi olmayanların artık emlak satışı yapamayacaklarını kaydetti.Bugüne kadar 'tehlikeli' ve 'çok tehlikeli' sınıfta yer alan 117 meslekte mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini kaydeden Mustafa Ayanoğlu, "Yapılan düzenleme ile emlak sektöründe de mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu gelmiş durumda. Belge zorunluluğuyla ehil olmayan kişiler artık bu mesleği yapamayacaklar. Düzenlemenin sektörde hizmet kalitesinin yükseleceğine inanıyorum. Belge almaya hak kazanan sektör yetkililerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Bir sonraki sınav 23-27 Eylül 2019 tarihinde yapılacak. Emlakçılık yapan ve mesleki yeterlilik belgesi kriterlerini karşılamayanların zaman kaybetmeden ATSO içinde faaliyet gösteren ATSO MESEM gerekli bilgileri alabilir" dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum