Reklam

Demre'de kan bağışı

ANTALYA'nın Demre ilçesinde 4 gün süren kampanya kapsamında 407 ünite kan bağışında bulunuldu. Türk Kızılayı Batı Akdeniz Kan Merkezi Bölge Kan Merkezi'ne bağlı Kızılay Antalya...

Demre'de kan bağışı
17 Ekim 2020 - 11:12

ANTALYA'nın Demre ilçesinde 4 gün süren kampanya kapsamında 407 ünite kan bağışında bulunuldu.

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Kan Merkezi Bölge Kan Merkezi'ne bağlı Kızılay Antalya Kan Merkezi, Demre'de 4 gün süren kan bağış kampanyası düzenledi. Dr. Afet Alizade Açıl başkanlığındaki 5 kişilik Kızılay ekibi, kan bağış otobüsüyle Demre'ye geldi ve ilçe merkezindeki Eynihal Parkı'nda kan bağışı topladı. Demre'de birinci gün 74 ünite, ikinci gün 112 ünite, üçüncü gün 106 ünite, dördüncü gün 115 olmak üzere toplam 407 ünite kan bağışı toplandı. Kan verenler arasında Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, askerler, öğretmenler de yer aldı.

Dr. Afet Alizade Açıl, "Demreliler kan bağışı konusunda son derece duyarlı. Bunun çok iyi biliyoruz. Pandemi sürecine, seracıların tam dikim ve yoğun çalışma dönemine karşın 4 gündeki 407 ünite kan bağışı çok önemli. 407 ünite kan bağışı harika bir rakam. Demrelilere teşekkür ediyoruz. Ama bu süreçte daha çok kana ihtiyacımız var. Şu anda kan stoklarımız kritik seviyede. Vatandaşlarımızın içinde bulunduğumuz süreçte, kan bağışı konusunda daha duyarlı davranmasını bekliyoruz. Korkmasınlar, biz koronavirüse karşı her türlü tedbiri alıyoruz. Yapacağınız bir ünite kan bağışı, yeri geldiği zaman size veya bir yakınınıza can olarak geri dönebilir. Bir ünite kan, bir can demektir. Bu nedenle kan bağışı konusunda vatandaşlarımız duyarlı olmalı. 18- 65 yaş aralığında sağlıklı olan kadınlarımız 4 ayda bir, erkeklerimiz 3 ayda bir kan bağışı yapabilir. Kan bağışı yapmak, sağlıklı olmanız katkı sağlar" dedi.


DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum