Reklam

Çocuklardan Acun'a çağrı

ANTALYA'DA 'O SES DMD' ETKİNLİĞİ

Çocuklardan Acun'a çağrı
29 Kasım 2019 - 17:14

DMD hastası 6 çocuk, farkındalık yaratmak için ‘O Ses DMD’ adlı etkinlik düzenledi. 'O Ses Türkiye' yarışmasına konuk olmak isteyen DMD’li çocuklar, Acun Ilıcalı'ya seslerini duyurmak istiyor.

Antalya’nın Kepez ilçesindeki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve iki sanatçının da gitar ve kemanla destek verdiği etkinlikte, papyonu, şapkası ve pantolon askısıyla sahneye çıkan yarışmacı Onur, 5 kişiden oluşan jürinin akülü tekerlekli sandalyeleriyle dönüşünü heyecanla bekledi. Ağabeyi DMD hastası olan Tuvana ve kuzeni İpek ise DMD hastası çocuklara destek için düet yaptı. Kendilerine ‘yaratıkmış’ gibi bakan insanların bu bakışlarından rahatsız olduklarını söyleyen kas hastası çocuklar, farkındalık için 'O Ses Türkiye’ yarışmasına konuk olmak istiyor.

ACUN’A ULAŞMAK İSTİYORLAR
DMD hastası oğlu olan DMD Aileleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Günel, 'O Ses DMD' fikrinin çocuklardan çıktığını belirtti. Günel, “Çocuklar bize ‘Böyle bir şey yapsak Acun Ağabey bizi duyar mı?’ dedi. Biz de aileler olarak onlara yardımcı olduk. Böyle bir etkinlik düzenledik" dedi.Acun Ilıcalı’ya seslenen Günel, "Acun Bey'den rica ediyoruz. Farkındalık için O Ses Türkiye’de çocuklarımıza da yer vermesini istiyoruz" diye konuştu. Bu ricanın gerçekleşmesi durumunda çocukların çok sevineceğini sözlerine ekleyen Günel, "Çocuklar bunu çok istiyor. Biz Acun Bey'e ulaşmaya çalıştık, etiket yaptık ama ulaşamadık. Çocukların aklına böyle bir fikir gelince bunu denemeye karar verdik. İnşallah Acun Bey seslerini duyar" ifadelerini kullandı.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum